Plugins - CAPTCHA 4WP - Stable (latest release) - en to ja_JP translation catalogue (77 entries)

en: All Pages
ja_JP: 固定ページ一覧

en: Form Pages
ja_JP: フォームページ

en: Captcha Score
ja_JP: Captcha スコア

en: Comment Submission Failure
ja_JP: コメント送信失敗

en: Secret Key
ja_JP: シークレットキー

en: ERROR
ja_JP: エラー

en: Please solve Captcha correctly
ja_JP: Captcha を正しく解いてください

en: Remove CSS
ja_JP: CSS を削除

note: translators:field type
en: No hook defined for %s
ja_JP: %s へのフック定義はありません

en: Light
ja_JP: ライト

en: Dark
ja_JP: ダーク

en: Bottom Right
ja_JP: 右下

en: Bottom Left
ja_JP: 左下

en: Normal
ja_JP: 通常

en: Inline
ja_JP: インライン

en: Compact
ja_JP: コンパクト

en: Badge
ja_JP: バッジ

en: Badge shows for invisible captcha
ja_JP: invisible captcha を表すバッヂ

en: Size
ja_JP: サイズ

en: Theme
ja_JP: テーマ

en: Settings
ja_JP: 設定

en: Vietnamese
ja_JP: ベトナム語

en: Ukrainian
ja_JP: ウクライナ語

en: Turkish
ja_JP: トルコ語

en: Thai
ja_JP: タイ語

en: Swedish
ja_JP: スウェーデン語

en: Spanish
ja_JP: スペイン語

en: Slovenian
ja_JP: スロベニア語

en: Slovak
ja_JP: スロバキア語

en: Serbian
ja_JP: セルビア語

en: Russian
ja_JP: ロシア語

en: Romanian
ja_JP: ルーマニア語

en: Registration form
ja_JP: 登録フォーム

en: Portuguese
ja_JP: ポルトガル語

en: Polish
ja_JP: ポーランド語

en: Persian
ja_JP: ペルシア語

en: Norwegian
ja_JP: ノルウェー語

en: Lithuanian
ja_JP: リトアニア語

en: Latvian
ja_JP: ラトビア語

en: Korean
ja_JP: 韓国語

en: Japanese
ja_JP: 日本語

en: Italian
ja_JP: イタリア語

en: Indonesian
ja_JP: インドネシア語

en: Hindi
ja_JP: ヒンディー語

en: Hebrew
ja_JP: ヘブライ語

en: Greek
ja_JP: ギリシャ語

en: German
ja_JP: ドイツ語

en: French
ja_JP: フランス語

en: Finnish
ja_JP: フィンランド語

en: Filipino
ja_JP: フィリピン語

en: Dutch
ja_JP: オランダ語

en: Danish
ja_JP: デンマーク語

en: Czech
ja_JP: チェコ語

en: Croatian
ja_JP: クロアチア語

en: Chinese (Traditional)
ja_JP: 中国語 (繁体字)

en: Chinese (Simplified)
ja_JP: 中国語 (簡体字)

en: Catalan
ja_JP: カタロニア語

en: Bulgarian
ja_JP: ブルガリア語

en: Arabic
ja_JP: アラビア語

en: Error message
ja_JP: エラーメッセージ

en: Login form
ja_JP: ログインフォーム

en: Site Key
ja_JP: サイトキー

en: <strong>ERROR</strong>:
ja_JP: <strong>エラー</strong>:

en: Comments form
ja_JP: コメントフォーム

en: Reset password form
ja_JP: パスワードリセットフォーム

en: Lost password form
ja_JP: パスワード紛失フォーム

en: Spanish (Latin America)
ja_JP: スペイン語 (中南米)

en: Portuguese (Brazil)
ja_JP: ポルトガル語 (ブラジル)

en: Hungarain
ja_JP: ハンガリー語

en: German (Switzerland)
ja_JP: ドイツ語 (スイス)

en: German (Austria)
ja_JP: ドイツ語 (オーストリア)

en: French (Canadian)
ja_JP: フランス語 (カナダ)

en: English (US)
ja_JP: 英語 (US)

en: English (UK)
ja_JP: 英語 (UK)

en: Portuguese (Portugal)
ja_JP: ポルトガル語 (ポルトガル)

en: Remove this plugin's css from login page?
ja_JP: このプラグイン用の CSS をログインページから除去しますか ?

en: This css increase login page width to adjust with Captcha width.
ja_JP: この CSS はログインページの幅を広くし Capcha の幅が収まるようにします。
