Plugins - All-in-One WP Migration - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (237 entries)

en: Your archive file name contains invalid characters. It cannot contain: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Numele fișierului tău arhivă are caractere care nu sunt valide. Nu trebuie să conțină: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Your storage directory name contains invalid characters. It cannot contain: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Numele directorului tău pentru stocare are caractere care nu sunt valide. Nu trebuie să conțină: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Backup is encrypted. Please provide decryption password:
ro: Copia de siguranță este criptată. Te rog să furnizezi parola pentru decriptare:

en: A password is required
ro: Parola este obligatorie

en: Protect this backup with a password
ro: Protejează această copie de siguranță cu o parolă

en: Done preparing users.
ro: Am terminat pregătirea utilizatorilor.

en: Preparing users...
ro: Pregătesc utilizatorii...

en: The decryption password is not valid.
ro: Parola pentru decriptare nu este validă.

en: Done validating the decryption password.
ro: Am terminat validarea parolei pentru decriptare.

en: The passwords do not match
ro: Parolele nu sunt identice

en: Repeat the password
ro: Repetă parola

en: Submit
ro: Trimite

en: Please enter a password to import the file
ro: Te rog să introduci o parolă pentru a importa fișierul

en: The backup is encrypted
ro: Copia de siguranță este criptată

en: List
ro: Listă

en: Show backup content
ro: Arată conținutul copiei de siguranță

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
ro: Descărcarea nu este posibilă deoarece directorul copii de siguranță nu este accesibil.

en: Reading...
ro: Citesc...

en: List the content of the backup
ro: Afișează conținutul copiei de siguranță

en: Error while downloading file
ro: Eroare în timpul descărcării fișierului

en: Error while reading backup content
ro: Eroare în timpul citirii conținutului copiei de siguranță

en: Error
ro: Eroare

en: Unable to list backup content
ro: Nu pot lista conținutul copiei de siguranță

en: More
ro: Mai mult

en: You have %d backups
ro: Ai %d copii de sigurață

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 7 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
ro: <i class="ai1wm-import-info">Copia ta de siguranță este în PHP 7 dar site-ul în care o imporți este PHP 8. Aceasta poate cauza eșuarea importului. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>

en: Your backup is from a PHP 7 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
ro: Copia ta de siguranță este în PHP 7 dar site-ul în care o imporți este PHP 8. Aceasta poate cauza eșuarea importului. Detalii tehnice:
    https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
ro: <i class="ai1wm-import-info">Copia ta de siguranță este în PHP 5 dar site-ul în care o imporți este PHP 8. Aceasta poate cauza eșuarea importului. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>

en: Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
ro: Copia ta de siguranță este în PHP 5 dar site-ul în care o imporți este PHP 8. Aceasta poate cauza eșuarea importului. Detalii tehnice:
    https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: You have %d backup | You have %d backups
ro[0]: Ai o copie de siguranță
ro[1]: Ai %d copii de siguranță
ro[2]: Ai %d de copii de siguranță

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Archiving %d theme files...<br />%d%% complete
ro: Arhivez %d fișiere de teme...<br />Am finalizat %d%%

en: Done retrieving a list of WordPress theme files.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu fișiere temelor WordPress.

en: Retrieving a list of WordPress theme files...
ro: Recuperez lista cu fișierele temelor WordPress...

en: Preparing options...
ro: Pregătesc opțiunile...

en: Done retrieving a list of WordPress plugin files.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu fișiere modulelor WordPress.

en: Retrieving a list of WordPress plugin files...
ro: Recuperez lista cu fișierele modulelor WordPress...

en: Contact Support
ro: Contactează suportul

en: The file type that you have tried to import is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Tipul de fișier pe care ai încercat să-l imporți nu este compatibil cu acest modul. Te rog asigură-te că fișierul tău este de tipul <strong>.wpress</strong> și a fost creat cu modulul All-in-One WP Migration. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to export. Error code: %s. %s
ro: Nu pot să fac exportul. Cod eroare: %s. %s

en: Done getting WordPress permalinks settings.
ro: Am finalizat preluarea setărilor pentru legăturile permanente din WordPress.

en: Getting WordPress permalinks settings...
ro: Preiau setările legăturilor permanente din WordPress...

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, lasă o recenzie pentru modul</a>. (deschide o fereastră nouă)

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Reset Avada Fusion Builder cache</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Resetează cache-ul Avada Fusion Builder</a>. (deschide o fereastră nouă)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rescrie scurtcodurile Oxygen Builder</a>. (deschide o fereastră nouă)<br />

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />
ro: » Legăturile permanente sunt setate la valoarea implicită. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (se deschide într-o fereastră nouă)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a>. (se deschide într-o fereastră nouă)<br />

en: Done retrieving a list of WordPress database tables.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu tabele bazei de date WordPress.

en: Retrieving a list of WordPress database tables...
ro: Recuperez lista cu tabele bazei de date WordPress...

en: Translate
ro: Tradu

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » Legăturile permanente sunt setate pe implicit. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, fă o recenzie modulului</a>. (deschide o nouă fereastră)

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » Legăturile permanente sunt setate pe implicit. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-asignează scurt-codurile Oxygen Builder</a>. (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, fă o recenzie modulului</a>. (deschide o nouă fereastră)

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Resemnează scurtcodurile Oxygen Builder</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, recenzează modulul</a> (se deschide într-o fereastră nouă).

en: Archiving %d media files...<br />%d%% complete
ro: Arhivare %d fișiere media... <br />%d%% gata

en: Archiving %d content files...<br />%d%% complete
ro: Arhivare %d fișiere de conținut... <br />%d%% gata

en: Done retrieving a list of WordPress content files.
ro: Lista fișierelor de conținut WordPress a fost făcută.

en: Retrieving a list of WordPress content files...
ro: Completare listă cu fișiere de conținut WordPress...

en: Done retrieving a list of WordPress media files.
ro: Lista fișierelor media WordPress a fost făcută.

en: Retrieving a list of WordPress media files...
ro: Completare listă cu fișiere media WordPress...

en: There is not enough space available on the disk.<br />Free up %s of disk space.
ro: Nu există suficient spațiu disponibil pe disc.<br />Eliberează %s din spațiul de pe disc.

en: I have enough disk space
ro: Am suficient spațiu pe disc

en: Done preparing options.
ro: Am terminat pregătirea opțiunilor.

en: %s is not the latest version. You must update the plugin before you can use it.
ro: %s nu este ultima versiune. Trebuie să actualizezi modulul înainte de a-l putea folosi.

en: Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
ro: Copia de siguranță este făcută cu PHP 5, dar site-ul pe care îl imporți rulează cu PHP 7. Acest lucru ar putea duce la eșuarea importului. Detalii tehnice: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Refreshing backup list...
ro: Reîmprospătare listă copie de siguranță...

en: <h3>Site could not be imported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi importat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Site could not be exported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi exportat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Site could not be restored</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi restaurat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: All-in-One WP Migration: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
ro: All-in-One WP Migration: Rolul profilului tău curent nu are validate funcționalitățile de Export/Import. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
ro: Pentru a alege un fișier te rog intră pe legătură și dă clic pe butonul de navigare.

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, recenzează modulul</a> (se deschide într-o fereastră nouă).

en: "Restore" functionality is available in a <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">paid extension</a>.<br />You could also download the backup and then use "Import from file".
ro: "Restaurarea" funcționalității este disponibilă în <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">extensia plătită</a>.<br />Poți să descarci copia de siguranță și apoi să folosești "Import din fișier".

en: Finish
ro: Gata

en: Click to set a label for this backup
ro: Dă clic pentru a seta o etichetă pentru această copie de siguranță

en: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Download %s</span><em>Size: %s</em></a>
ro: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Descărcare %s</span><em>Mărime: %s</em></a>

en: Unable to export: %s
ro: Nu pot exporta: %s

en: Unable to import: %s
ro: Nu pot importa: %s

en: Unable to import. Error code: %s. %s
ro: Nu pot importa. Cod eroare: %s. %s

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Are you sure to proceed?
ro: Procesul de import va suprascrie site-ul tău inclusiv baza de date, media, module și teme. Sigur vrei să continui?

en: Please make sure that your file was exported using <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Te rog asigură-te că fișierele tale au fost exportate cu modulul <strong>All-in-One WP Migration</strong>. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: The archive file is corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> to resolve the problem.
ro: Fișierul arhivat e corupt. Urmărește <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">acest articol</a> pentru a rezolva problema.

en: Your PHP is 32-bit. In order to import your file, please change your PHP version to 64-bit and try again. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: PHP-ul tău e pe 32 de biți. Pentru a importa fișierul tău, te rog schimbă versiunea ta de PHP la una pe 64 de biți și încearcă din nou. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
ro: <i class="ai1wm-import-info">Copia ta de siguranță e de pe un PHP 5 dar site-ul pe care faci importul rulează pe PHP 7. Aceasta poate face ca importul să eșueze. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Detalii tehnice</a></i>

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Please ensure that you have a backup of your data before proceeding to the next step.
ro: Procesul de import va suprascrie site-ul tău web inclusiv baza de date, media, module și teme. Te rog asigură-te că ai o copie de siguranță a datelor tale înainte de a trece la următorul pas.

en: <strong>%s</strong> is not the latest version. You must <a href="%s">update the plugin</a> before you can use it. <br />
ro: <strong>%s</strong> nu e ultima versiune. Trebuie să <a href="%s">actualizezi modulul</a> înainte de-al putea utiliza. <br />

en: The file that you are trying to import is over the maximum upload file size limit of <strong>%s</strong>.<br />You can remove this restriction by purchasing our <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited Extension</a>.
ro: Fișierul ce încerci să-l imporți depășește dimensiunea maximă pentru fișierele încărcate <strong>%s</strong>.<br />Poți înlătura această restricție cumpărând de la noi <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Extensia Unlimited</a>.

en: The file type that you have tried to upload is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Tipul de fișier pe care ai încercat să-l încarci nu este compatibil cu acest modul. Te rog asigură-te că fișierul tău este de tipul <strong>.wpress</strong> și a fost creat cu modulul All-in-One WP Migration. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: WordPress Multisite is supported via our All-in-One WP Migration Multisite Extension. You can get a copy of it here
ro: WordPress multi-site este suportat via extensia noastră All-in-One WP Migration Multisite. Poți să descarci o copie a ei de aici

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> file. Try to change permissions of the parent folder or send us an email at <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> for assistance.
ro: Modulul All-in-One WP Migration nu poate crea fișierul <strong>%s</strong>. Încearcă să schimbi permisiunile dosarului părinte sau trimite-ne un email la <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> pentru asistență.

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> folder. You will need to create this folder and grant it read/write/execute permissions (0777) for the All-in-One WP Migration plugin to function properly.
ro: All-in-One WP Migration nu poate crea dosarul <strong>%s</strong>. Va trebui să creezi acest dosar și să- dai permisiunile de citire/scriere/execuție (0777) pentru ca modulul All-in-One WP Migration să funcționeze corespunzător.

en: or
ro: sau

en: How-to: Increase maximum upload file size
ro: Cum să: Mărești dimensiunea maximă a fișierelor încărcate

en: Maximum upload file size: <strong>%s</strong>.
ro: Dimensiune maximă fișier pentru încărcare: <strong>%s</strong>.

en: The file is too large for this server.
ro: Fișierul este prea mare pentru acest server.

en: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">How-to: Increase maximum upload file size</a> or
ro: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">Cum să: Mărești dimensiunea maximă a fișierelor încărcate</a> sau

en: Your file exceeds the maximum upload size for this site: <strong>%s</strong><br />%s%s
ro: Fișierele tale depășesc limita maximă de încărcare pentru acest site: <strong>%s</strong><br />%s%s

en: Drag & Drop a backup to import it
ro: Trage și plasează o copie de siguranță pentru a o importa

en: Exporting database...<br />%d%% complete<br />%s records saved
ro: Export baza de date... <br />Procent de finalizare %d%%<br />%s de înregistrări salvate

en: Restoring a backup is available via Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
ro: Restaurarea unei copii de siguranță se face vi extensia Unlimited. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">I-ao de aici</a>

en: All-in-One WP Migration Command
ro: Comandă All-in-One WP Migration

en: Preparing to export...
ro: Pregătire pentru export...

en: %s ago
ro: acum %s

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
ro: ID-ul cumpărăturii tale e invalid, te rog <a href="mailto:support@servmask.com">contactează-ne</a>

en: Are you sure you want to delete this file?
ro: Sigur vrei să ștergi acest fișier?

en: Please do not close this browser window or your import will fail
ro: Te rog nu închide această fereastră de navigator altfel importul va eșua

en: Continue
ro: Continuă

en: Proceed
ro: Execută

en: Stop import
ro: Oprire import

en: Please wait, stopping the import...
ro: Te rog așteaptă, opresc importul...

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot opri importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot pregăti blogurile pentru import. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot confirma importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot începe importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
ro: Ești pe cale să oprești importul site-ului tău web, sigur vrei asta?

en: Thanks for submitting your request!
ro: Îți mulțumim pentru trimiterea cererii tale!

en: Thanks for submitting your feedback!
ro: Îți mulțumim pentru trimiterea părerilor tale!

en: How may we help you?
ro: Cum te putem ajuta?

en: Leave plugin developers any feedback here
ro: Lasă aici un mesaj dezvoltatorilor modulului

en: Stop export
ro: Oprire export

en: Close
ro: Închide

en: Please wait, stopping the export...
ro: Te rog așteaptă, opresc exportul...

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot opri exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot rula exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot începe exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
ro: Ești pe cale să oprești exportul site-ului tău, sigur dorești asta?

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot autentifica cheia secretă. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot afla poziția curentă din %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to seek to offset %d on %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot găsi poziția relativă de %d în %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot citi fișierul: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Spațiu pe disc depășit. Nu pot scrie în: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot scrie în: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot deschide %s în modul %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot localiza calea pentru arhiva de siguranță. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot localiza calea pentru stocare. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
ro: Sunt de acord că, prin completarea formularului de contact cu datele mele, autorizez All-in-One WP Migration să folosească <strong>emailul</strong> meu pentru a răspunde cererilor mele de informare. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Politica de confidențialitate</a>

en: Done preparing configuration file.
ro: Pregătirea fișierului de configurare s-a terminat.

en: Preparing configuration file...
ro: Pregătire fișier de configurare...

en: Done archiving configuration file.
ro: Arhivarea fișierului de configurare s-a terminat.

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
ro: Arhivare fișier de configurare...<br />%d%% terminată

en: 2GB+
ro: peste 2 GO

en: Done unpacking archive.
ro: Am terminat decomprimarea arhivei.

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
ro: Decomprim arhiva...<br />%d%% finalizat

en: Done archiving database.
ro: Am terminat arhivarea bazei de date.

en: Archiving database...<br />%d%% complete
ro: Se arhivează baza de date...<br />%d%% terminată

en: Restoring database...<br />%d%% complete
ro: Se restaurează bază de date...<br />%d%% terminată

en: Checking extensions compatibility...
ro: Verificarea compatibilității extensiilor...

en: Done restoring database.
ro: Restaurarea bazei de date terminată.

en: Preparing to import...
ro: Pregătire pentru import...

en: Monthly
ro: Lunar

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporta modulele de-utilizat (fișierele)

en: Done activating mu-plugins.
ro: Activare module multi terminată.

en: Activating mu-plugins...
ro: Activare module multi...

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
ro: <strong>Nu</strong> înlocui domeniul de email (sql)

en: Unrecognized error %s during upload.
ro: Eroare nerecunoscută %s în timpul încărcării.

en: A PHP extension stopped the file upload.
ro: O extensie PHP a oprit încărcarea fișierului.

en: Failed to write file to disk.
ro: Scrierea fișierului pe disc a eșuat.

en: Missing a temporary folder.
ro: Lipsește un dosar temporar.

en: Unable to upload the file because %s
ro: Nu pot încărca fișierul deoarece %s

en: Missing tmp_name in upload file.
ro: Lipsă tmp_name în fișierul încărcat.

en: Missing error key in upload file.
ro: Lipsă cheie eroare în fișierul încărcat.

en: Missing upload file.
ro: Lipsește fișierul de încărcat.

en: Done preparing blogs.
ro: Am terminat pregătirea blogurilor.

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
ro: Nu pot importa <strong>o rețea de site-uri WordPress</strong> pe un site <strong>WordPress singular</strong>.

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
ro: În arhivă ar trebui să existe cel puțin <strong>un site WordPress</strong>.

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
ro: Arhiva ar trebui să conțină un <strong>singur site WordPress</strong>! Te rog să revezi setările tale de export.

en: Preparing blogs...
ro: Pregătesc blogurile...

en: Something went wrong: %s
ro: Ceva n-a mers bine: %s

en: Please accept feedback term conditions.
ro: Te rog să accepți termenii în care se pot trimite impresiile.

en: Please enter comments in the text area.
ro: Te rog introdu comentariile în zona de text.

en: Your email is not valid.
ro: Emailul tău nu este valid.

en: Feedback type is not valid.
ro: Tipul de impresie este invalid.

en: There is an update available. To update, you must enter your
ro: Există o actualizare disponibilă. Pentru actualizare, trebuie introdus un

en: Discard
ro: Renunțare

en: Save
ro: Salvează

en: here
ro: aici

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
ro: Nu ai un ID al cumpărăturii? Poți găsi ID-ul cumpărăturii tale

en: Purchase ID
ro: ID cumpărtură

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
ro: Pentru a actualiza modulul la ultima versiune, te rog completează mai jos ID-ul cumpărăturii tale.

en: Enter your Purchase ID
ro: Introdu ID-ul cumpărăturii

en: Check for updates
ro: Caută actualizări

note: Description of the plugin
en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
ro: Unealtă de migrare pentru toate datele blogului tău. Importă sau exportă conținutul blogului cu un singur clic.

en: Import Site
ro: Importă site

en: Get unlimited
ro: Treci pe nelimitat

en: Import From
ro: Importă din

en: Export Site
ro: Exportă site

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
ro: Odată ce fișierul este descărcat cu succes pe calculatorul tău, poți să-l imporți în oricare alt site WordPress de-al tău.

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
ro: Apasă butonul „Export” și arhiva site-ului îți va apărea în navigator.

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
ro: În secțiunea de setări avansate poți configura mai precis modul în care se exportă.

en: Quick hints
ro: Sugestii rapide

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
ro: Apoi poți folosi funcționalitatea de import a acestui modul pentru a importa fișierul comprimat în orice alt site WordPress la care ai acces ca administrator.

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
ro: Acest ecran îți permite să exporți baza de date, fișierele media, temele și modulele ca un singur fișier comprimat.

en: Add
ro: Adaugă

en: in the database
ro: în baza de date

en: Replace with
ro: Înlocuiește cu

en: Find
ro: Găsește

en: Export To
ro: Exportă la

en: File
ro: Fișier

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
ro: <strong>Nu</strong> exporți baza de date (sql)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți module (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți teme (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți biblioteca media (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
ro: <strong>Nu</strong> exporți revizii la articole

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
ro: <strong>Nu</strong> exporți comentarii spam

en: (click to expand)
ro: (dă clic pentru a extinde)

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Cancel
ro: Anulează

en: Send
ro: Trimite

en: Leave plugin developers any feedback here..
ro: Lasă-le dezvoltatorilor modulului orice impresie aici...

en: Enter your email address..
ro: Introdu adresa ta de email...

en: I need help with this plugin
ro: Am nevoie de ajutor cu acest modul

en: I have ideas to improve this plugin
ro: Am idei ca să îmbunătățesc acest modul

en: Enter a password
ro: Introdu o parolă

en: Leave Feedback
ro: Lasă o impresie

en: Create backup
ro: Creează copie de siguranță

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
ro: În prezent nu este disponibilă nicio copie de siguranță, de ce nu creezi una?

en: Delete
ro: Șterge

en: Restore
ro: Restaurează

en: Download
ro: Descarcă

en: Size
ro: Dimensiune

en: Date
ro: Dată

en: Name
ro: Nume

en: Your site has been imported successfully!
ro: Site-ul tău a fost importat cu succes!

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
ro: Restaurez %d fișiere...<br />%d%% gata

en: Renaming exported file...
ro: Redenumesc fișierul exportat...

en: Done exporting database.
ro: Am terminat exportul bazei de date.

en: Archiving %d plugin files...<br />%d%% complete
ro: Arhivez %d fișiere de module...<br />Am finalizat %d%%

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
ro: Am terminat de preluat o listă cu toate fișierele WordPress.

en: Retrieving a list of all WordPress files...
ro: Preiau o listă cu toate fișierele WordPress...

en: Done creating an empty archive.
ro: Am terminat crearea unei arhive goale.

en: Creating an empty archive...
ro: Creez o arhivă goală...

en: Backups
ro: Copii de siguranță

en: Import
ro: Importă

en: Export
ro: Exportă

en: Get multisite
ro: Treci pe multisite

en: Unable to import
ro: Nu pot importa

en: Unable to export
ro: Nu pot exporta
