Plugins - bbPress - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (1342 entries)

en: You have %1$d new replies to %2$s
ro: Ai %1$d răspunsuri noi la %2$s

en: This includes roles, passwords, and email addresses.
ro: Aceasta include roluri, parole și adrese de email.

en: Allow Moderators and Keymasters to edit users
ro: Permite ca moderatorii și keymasterii să editeze utilizatorii

en: This does not include the ability to edit users.
ro: Aceasta nu include capabilitatea de a edita utilizatorii.

en: <strong>Error</strong>: Invalid role.
ro: <strong>Eroare</strong>: rolul nu este valid.

en: <strong>Error</strong>: Empty role.
ro: <strong>Eroare</strong>: rolul este gol.

en: bbPress User Activity
ro: Activități utilizatori bbPress

en: <strong>Error</strong>: Reply To is invalid.
ro: <strong>Eroare</strong>: „Răspunde la” este invalid.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID is invalid.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul forumului nu este valid.

en: Edit slug
ro: Editează descriptorul

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unapproving the reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la anularea aprobării răspunsului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem approving the reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la aprobarea răspunsului.

en: Topic "%1$s" successfully unstuck.
ro: Subiectul "%1$s" a fost deblocat cu succes.

en: Topic "%1$s" successfully stuck.
ro: Subiectul "%1$s" a fost evidențiat cu succes.

en: The topic was not found.
ro: Subiectul nu a fost găsit.

en: <strong>Close</strong> will mark the selected topic as &#8217;closed&#8217; and disable the ability to post new replies to it.
ro: <strong>Închide</strong> va marca subiectul selectat ca „închis” și dezactivează posibilitatea de a publica răspunsuri noi la el.

en: Counting the number of pending, spammed, and trashed replies in each topic&hellip; %s
ro: Număr răspunsurile în așteptare, marcate ca spam și aruncate la gunoi din fiecare subiect… %s

en: Some of these tools create substantial database overhead. Use caution when running more than 1 repair at a time.
ro: Unele dintre aceste unelte pot crea o supraîncărcare substanțială a bazei de date. Fii prudent dacă rulezi mai mult de o reparație odată.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit favorites for that user.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi preferatele acelui utilizator.

en: This forum is closed to new content, however your posting capabilities still allow you to post.
ro: Acest forum este închis pentru conținut nou, cu toate acestea capabilitățile tale de publicare îți permit să publici.

en: %1$s is currently editing this topic.
ro: %1$s editează acum acest subiect.

en: Nobody
ro: Nimeni

en: &larr; Back to Tags
ro: &larr; Înapoi la etichete

en: Most used topic tags
ro: Etichete de subiecte frecvent folosite

en: Topic tags list
ro: Listă cu etichete subiecte

en: Topic tags list navigation
ro: Navigare în lista cu etichete subiecte

en: No topic tags
ro: Nicio etichetă subiect

en: No topic tags found.
ro: Nu am găsit nicio etichetă pentru subiect.

en: Choose from the most used tags
ro: Alege din etichetele folosite frecvent

en: Add or remove tags
ro: Adaugă sau înlătură etichete

en: Separate topic tags with commas
ro: Separă etichetele subiectului cu virgule

en: Parent Tag:
ro: Etichetă părinte:

en: Parent Tag
ro: Etichetă părinte

en: This topic is empty.
ro: Acest subiect este gol.

en: This topic has %1$s and %2$s.
ro: Acest subiect are %1$s și %2$s.

en: This topic has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
ro: Acest subiect are %1$s, %2$s și a fost actualizat ultima dată %3$s de %4$s.

en: This topic is pending moderation.
ro: Acest subiect așteaptă să fie moderat.

[ctx: Unapprove the topic]
en: Unapprove
ro: Anulează aprobarea

[ctx: Approve the topic]
en: Approve
ro: Aprobă

[ctx: Close the topic]
en: Close
ro: Închide

en: Topic scheduled.
ro: Am programat subiectul.

en: Topic reverted to draft.
ro: Subiectul a revenit la ciornă.

en: Topic published privately.
ro: Am publicat subiectul ca privat.

en: Topic published.
ro: Am publicat subiectul.

en: Use as topic image
ro: Folosește ca imagine pentru subiect

en: Remove topic image
ro: Înlătură imaginea pentru subiect

en: Set topic image
ro: Setează imaginea pentru subiect

en: Topic Image
ro: Imagine subiect

en: Uploaded to this topic
ro: Încărcată la acest subiect

en: Insert into topic
ro: Inserează în subiect

en: Forum Topics
ro: Subiecte pe forum

en: Topics list navigation
ro: Navigare în lista cu subiecte

en: Topics list
ro: Listă cu subiecte

en: Filter topics list
ro: Filtrează lista cu subiecte

en: View Topics
ro: Vezi subiectele

en: <strong>Error</strong>: This topic could not be found or no longer exists.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest subiect nu a putut fi găsit sau nu mai există.

[ctx: Unapprove the topic]
en: Pending
ro: În așteptare

en: <strong>Error</strong>: A reply ID is required.
ro: <strong>Eroare</strong>: un ID răspuns este obligatoriu.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your topic:
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme la subiectul tău:

en: <strong>Error</strong>: The topic was not created.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul nu a fost creat.

en: And this is the very first reply.
ro: Și acesta este chiar primul răspuns.

en: This is the very first topic in these forums.
ro: Acesta este chiar primul subiect în aceste forumuri.

en: General Discussion
ro: Discuție generală

en: Forum draft updated.
ro: Schiță de forum actualizată.

en: Forum scheduled for: %s.
ro: Forum planificat pentru: %s.

en: Preview forum
ro: Previzualizează forumul

en: Forum submitted.
ro: Forum trimis.

en: Forum created.
ro: Forum creeat.

en: View forum
ro: Vezi forumul

[ctx: Open a Forum]
en: Open
ro: Deschide

en: Open this forum
ro: Deschide acest forum

[ctx: Close a Forum]
en: Close
ro: Închide

en: Close this forum
ro: Închide acest forum

en: Forum "%1$s" successfully closed.
ro: Forumul "%1$s" închis cu succes.

en: There was a problem closing the forum "%1$s".
ro: A fost o problemă la închiderea forumului "%1$s".

en: Forum "%1$s" successfully opened.
ro: Forumul "%1$s" deschis cu succes.

en: There was a problem opening the forum "%1$s".
ro: A fost o problemă la deschiderea forumului „%1$s”.

en: Complete! %d forum subscription deleted. | Complete! %d forum subscriptions deleted.
ro[0]: Gata! Am șters %d abonament la forumuri.
ro[1]: Gata! Am șters %d abonamente la forumuri.
ro[2]: Gata! Am șters %d de abonamente la forumuri.

en: No forum subscriptions to remove.
ro: Niciun abonament la forumuri de înlăturat.

en: Remove forum subscriptions from usermeta&hellip; %s
ro: Înlătură abonamentele la forumuri din metadatele utilizatorilor&hellip; %s

en: Complete! %d topic subscription deleted. | Complete! %d topic subscriptions deleted.
ro[0]: Gata! Am șters %d abonament la subiecte.
ro[1]: Gata! Am șters %d abonamente la subiecte.
ro[2]: Gata! Am șters %d de abonamente la subiecte.

en: No topic subscriptions to remove.
ro: Niciun abonament la subiecte de înlăturat.

en: Remove topic subscriptions from usermeta&hellip; %s
ro: Înlătură abonamentele la subiecte din metadatele utilizatorilor&hellip; %s

en: Complete! %d favorite deleted. | Complete! %d favorites deleted.
ro[0]: Gata! Am șters %d preferat.
ro[1]: Gata! Am șters %d preferate.
ro[2]: Gata! Am șters %d de preferate.

en: No favorites to remove.
ro: Niciun preferat de înlăturat.

en: Remove favorites from usermeta&hellip; %s
ro: Înlătură preferatele din metadatele utilizatorului… %s

en: Complete! %d forum subscription upgraded. | Complete! %d forum subscriptions upgraded.
ro[0]: Gata! Am actualizat %d abonament la forumuri.
ro[1]: Gata! Am actualizat %d abonamente la forumuri.
ro[2]: Gata! Am actualizat %d de abonamente la forumuri.

en: No forum subscriptions to upgrade.
ro: Niciun abonament la forumuri de actualizat.

en: Upgrading user forum subscriptions&hellip; %s
ro: Actualizez abonamentele la forumuri ale utilizatorilor… %s

en: Complete! %d topic subscription upgraded. | Complete! %d topic subscriptions upgraded.
ro[0]: Gata! Am actualizat %d abonament la subiecte.
ro[1]: Gata! Am actualizat %d abonamente la subiecte.
ro[2]: Gata! Am actualizat %d de abonamente la subiecte.

en: No topic subscriptions to upgrade.
ro: Niciun abonament la subiecte de actualizat.

en: Upgrading user topic subscriptions&hellip; %s
ro: Actualizez abonamentele la subiecte ale utilizatorilor… %s

en: Complete! %d favorite upgraded. | Complete! %d favorites upgraded.
ro[0]: Gata! Am actualizat %d preferat.
ro[1]: Gata! Am actualizat %d preferate.
ro[2]: Gata! Am actualizat %d de preferate.

en: No favorites to upgrade.
ro: Niciun preferat de actualizat.

en: Upgrading user favorites&hellip; %s
ro: Actualizez preferatele utilizatorilor... %s

en: Complete! %d engagement upgraded. | Complete! %d engagements upgraded.
ro[0]: Gata! Am actualizat o participare.
ro[1]: Gata! Am actualizat %d participări.
ro[2]: Gata! Am actualizat %d de participări.

en: No engagements to upgrade.
ro: Nicio participare de actualizat.

en: Upgrading user engagements&hellip; %s
ro: Actualizez participările utilizatorilor… %s

en: Version
ro: Versiune

en: As bbPress improves, occasionally database upgrades are required but some forums are too large to upgrade automatically. Use the tools below to manually run upgrade routines.
ro: Pe măsură ce bbPress se perfecționează, din când în când sunt necesare actualizări ale bazelor de date, dar unele forumuri sunt mult prea mari pentru a le actualiza automat. Folosește instrumentele de mai jos pentru a rula manual rutinele de actualizare.

en: Complete! %d closed topic repaired. | Complete! %d closed topics repaired.
ro[0]: Gata! %d subiect închis reparat.
ro[1]: Gata! %d subiecte închise reparate.
ro[2]: Gata! %d de subiecte închise reparate.

en: No closed topics to repair.
ro: Niciun subiect închis de reparat.

en: Repairing closed topics&hellip; %s
ro: Repar subiecte închise&hellip; %s

en: Counting the number of topics in each topic-tag&hellip; %s
ro: Calculez numărul de subiecte pentru fiecare etichetă de subiect... %s

en: No repair tools match this criteria.
ro: Nici o unealtă de reparare nu se potrivește criteriilor.

en: Show more details
ro: Arată mai multe detalii

en: Run %s
ro: Rulează %s

en: Overhead
ro: Supraîncărcare

en: Components
ro: Componente

en: Description
ro: Descriere

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Filter
ro: Filtrează

en: Apply
ro: Aplică

en: Run
ro: Rulează

en: Select bulk action
ro: Selectează acțiuni în masă

en: Removing Roles and Capabilities&hellip; Success!
ro: Înlătur rolurile și capabilitățile&hellip; Cu succes!

en: Deleting Settings&hellip; Success!
ro: Șterg setările&hellip; Cu succes!

en: Deleting bbPress Specific User Meta&hellip; %s
ro: Șterg metadatele unor anumiți utilizatori bbPress&hellip; %s

en: Deleting Imported User Meta&hellip; %s
ro: Șterg metadatele utilizatorilor importați&hellip; %s

en: Deleting Imported Users&hellip; %s
ro: Șterg utilizatorii importați&hellip; %s

en: Removing Revision Data&hellip; %s
ro: Înlătur datele reviziilor… %s

en: Removing Forum, Topic, and Reply Meta Data&hellip; %s
ro: Înlătur metadatele forumurilor, subiectelor și răspunsurilor&hellip; %s

en: Removing Forums, Topics, and Replies&hellip; %s
ro: Înlătur forumurile, subiectele și răspunsurile&hellip; %s

en: Skipped.
ro: Sărită.

en: Resetting&hellip;
ro: Resetez&hellip;

en: Do you really want to do this?
ro: Chiar vrei să faci asta?

en: Proceeding without this checked removes the meta-data necessary to delete these users later.
ro: Dacă continui fără să bifezi asta sunt înlăturate metadatele necesare pentru a șterge acești utilizatori mai târziu.

en: All Meta Data
ro: Toate metadatele

en: Revert your forums back to a brand new installation, as if bbPress were never installed. This process cannot be undone.
ro: Îți readuce forumurile înapoi la o instalare complet nouă, ca și cum bbPress nu ar fi fost instalat niciodată. Acest proces nu poate fi anulat.

en: "Purge Previous Import" will remove data imported from a failed import without removing your existing forum data.
ro: "Renunță la importul anterior" va înlătura datele importate într-un import eșuat fără a înlătura datele existente ale forumului.

en: "Start Over" will start the importer fresh, if your import failed for any reason leaving this setting unchecked the importer will begin from where it left off.
ro: "Începe din nou" va reîncepe un import de la zero, dacă importul a eșuat din orice motiv; lăsând această setare nebifată va determina importerul să reia de unde a rămas.

en: "Convert Users" will import your legacy forum members as WordPress Users.
ro: "Conversie utilizatori" va importa membrii vechiului tău forum ca utilizatori WordPress.

en: Depending on your MySQL configuration you can tweak the "Rows Limit" and "Delay Time" that may help to improve the overall time it takes to perform a complete forum import.
ro: În funcție de configurația ta de MySQL poți ajusta "Limită rânduri" și "Timpul de întârziere" ce ar putea îmbunătăți timpul total necesar pentru finalizarea importului unui forum.

en: In the Options you have a number of options:
ro: În Opțiuni ai un număr de opțiuni:

en: Importer Options
ro: Opțiuni importer

en: The settings in this section refer to the database connection strings used by your old forum software. The best way to determine the exact settings you need is to copy them from your legacy forums configuration file or contact your web hosting provider.
ro: Setările din această secțiune se referă la șirurile de conectare la baza de date utilizate de vechiul tău software de forum. Cea mai bună metodă de a determina exact setările de care ai nevoie este să le copiezi din configurarea forumurilor vechi sau să contactezi furnizorul tău de găzduire web.

en: Also see the main article on the bbPress codex <a href="https://codex.bbpress.org/import-forums/">bbPress: Import Forums</a>.
ro: Vezi și articolul principal din codexul bbPress <a href="https://codex.bbpress.org/import-forums/">bbPress: Import forumuri</a>.

en: This screen provides access to all of the bbPress Import Forums settings and resources.
ro: Acest ecran oferă acces la toate setările și resursele forumurilor importate de bbPress.

en: Also see <a href="https://codex.bbpress.org/reset-forums/">bbPress: Reset Forums</a>.
ro: Vezi și <a href="https://codex.bbpress.org/reset-forums/">bbPress: Resetare forumuri</a>.

en: Also see <a href="https://codex.bbpress.org/repair-forums/">bbPress: Repair Forums</a>.
ro: Vezi și <a href="https://codex.bbpress.org/repair-forums/">bbPress: Reparare forumuri</a>.

en: bbPress roles: <a href="https://codex.bbpress.org/bbpress-user-roles-and-capabilities/" target="_blank">bbPress User Roles and Capabilities</a>
ro: Roluri bbPress: <a href="https://codex.bbpress.org/bbpress-user-roles-and-capabilities/" target="_blank">Rolurile și capabilitățile utilizatorului bbPress</a>

en: BuddyPress Group Forums: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/installing-group-and-sitewide-forums/">Installing Group and Sitewide Forums</a> and <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/guides/migrating-from-old-forums-to-bbpress-2/">Migrating from old forums to bbPress 2.2+</a>.
ro: Forumuri pentru grupuri BuddyPress: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/installing-group-and-sitewide-forums/">Instalarea forumurilor pentru grupuri și a forumurilor centrale</a> și <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/guides/migrating-from-old-forums-to-bbpress-2/">Migrarea forumurilor vechi la bbPress 2.2+</a>.

en: There is more detailed information available on the bbPress and BuddyPress codex for the following:
ro: Mai multă informație e disponibilă în codex-ul bbPress și BuddyPress pentru următoarele:

en: Pending %s
ro: %s în așteptare

en: All %s
ro: Toate %s

en: Users
ro: Utilizatori

en: High
ro: Mare

en: Medium
ro: Mediu

en: Low
ro: Mic

en: All Versions
ro: Toate versiunile

en: Filter by Version
ro: Filtrează după versiune

en: All Components
ro: Toate componentele

en: Filter by Component
ro: Filtrat după componentă

en: Search Tools
ro: Unelte de căutare

en: Search Tools:
ro: Unelte de căutare:

en: No users have subscribed to this forum.
ro: Nu s-a abonat niciun utilizator la acest forum.

en: No users have subscribed to this topic.
ro: Nu s-a abonat niciun utilizator la acest subiect.

en: No users have favorited this topic.
ro: Niciun utilizator nu a marcat ca preferat acest subiect.

en: No users have engaged to this topic.
ro: Niciun utilizator nu a fost interesat de acest subiect.

en: Separate user-names with commas
ro: Separă numele de utilizatori cu virgule

en: &mdash; No reply &mdash;
ro: &mdash; Niciun răspuns &mdash;

en: Select what status to give the reply.
ro: Selectarea stării ce să fie atribuită raspunsului.

en: %s Topic Tag | %s Topic Tags
ro[0]: O etichetă pentru subiect
ro[1]: %s etichete pentru subiect
ro[2]: %s de etichete pentru subiect

en: %s Reply | %s Replies
ro[0]: %s răspuns
ro[1]: %s răspunsuri
ro[2]: %s de răspunsuri

en: %s Forum | %s Forums
ro[0]: %s forum
ro[1]: %s forumuri
ro[2]: %s de forumuri

en: %s User | %s Users
ro[0]: %s utilizator
ro[1]: %s utilizatori
ro[2]: %s de utilizatori

en: Packages can be stacked to allow for intelligent fallbacks.
ro: Pachetele pot fi stivuite ca să-ți permită să recurgi la alternative inteligente.

en: Some themes may choose to ignore this setting entirely.
ro: Unele teme ar putea să ignore în întregime această setare.

en: The "bbPress Default" package is installed by default.
ro: Pachetul „bbPress Default” este instalat implicit.

en: The "Theme Packages" section allows you to choose which theme package should be used.
ro: Secțiunea „Pachete teme” îți permite să alegi care pachet de temă ar trebui folosit.

en: Theme Packages
ro: Pachete teme

en: The "Main Settings" section includes a number of options:
ro: Secțiunea „Setări principale” include o serie de opțiuni:

en: Pause
ro: Pauză

en: Import Monitor
ro: Monitor pentru importuri

en: Toggle panel: Import Status
ro: Panou de comutare: importă starea

en: Forum Tools
ro: Unelte forum

en: Ready to go.
ro: Gata să începi.

en: Previously stopped at step %1$d of %2$d
ro: Înainte s-a oprit la pasul %1$d din %2$d

en: Resume
ro: Reia

en: Ready
ro: Gata

en: Up next: step %s
ro: Urmează: pasul %s

en: Passwords remain encrypted, and are converted as individual users log in.
ro: Parolele rămân criptate și sunt convertite pe măsură ce utilizatorii individuali se autentifică.

en: Import user accounts from previous forums
ro: Importă conturile utilizatorilor din forumurile anterioare

en: Use this if an import failed, or you just want to remove the relationship data.
ro: Folosește asta dacă un import a eșuat sau vrei doar să înlături datele relației.

en: Purge all meta-data from a previous import
ro: Șterge toate metadatele dintr-un import anterior

en: This forces all steps back to 0. Avoid duplicate data by purging or resetting first.
ro: Va forța parcurgerea tuturor pașilor, de la 0. Mai întâi, evită datele duplicate prin ștergere sau resetare.

en: Restart the converter from the beginning
ro: Repornește convertorul de la început

en: This is helpful if you want to debug problems.
ro: Acest lucru este util dacă vrei să depanezi probleme.

en: Halt the conversion if an error occurs
ro: Oprește conversia dacă apare o eroare

en: second delay between each query of rows above
ro: a doua întârziere între fiecare interogare a rândurilor de mai sus

en: entry maximum when querying for data to convert
ro: număr maxim de intrări la interogarea datelor de convertit

en: Use %s if converting from BuddyPress Legacy
ro: Folosește %s dacă convertești din BuddyPress Legacy

en: Password for the above database user
ro: Parolă pentru utilizatorul bazei de date de mai sus

en: Toggle
ro: Comută

en: User to access the database
ro: Utilizator pentru a accesa baza de date

en: Use default %s if same server, or IP or hostname
ro: Folosește implicit %s dacă este același server, IP sau serviciu de găzduire

en: Information about the database for your previous forums so they can be converted.
ro: Informații despre baza de date ale forumurilor anterioare, ca să poată fi convertite.

en: Changing this will not move existing forums.
ro: Dacă modifici asta, nu va muta forumurile existente.

en: Use %s to contain your group forums
ro: Folosește %s pentru a cuprinde forumurile tale pentru grupuri

en: Use %s to contain your group forums, or %s
ro: Folosește %s pentru a cuprinde forumurile tale pentru grupuri sau %s

en: create a new one
ro: creează unul nou

en: This setting will be ignored because %s was found in your theme.
ro: Această setare va fi ignorată deoarece %s a fost găsită în tema ta.

en: Topics by Last Post
ro: Subiecte din ultimul articol

en: Allow forums to have dedicated moderators
ro: Permite forumurilor să aibă moderatori dedicați

en: Allow tracking of topics each user engages in
ro: Permite urmărirea subiectelor în care se implică fiecare utilizator

en: Uncheck this to manually assign all user access to your forums.
ro: Debifează asta pentru a atribui manual accesul tuturor utilizatorilor la forumurile tale.

en: Works best on intranets or paired with antispam measures like Akismet.
ro: Funcționează cel mai bine pe intranet sau la pereche cu măsuri anti-spam, cum ar fi Akismet.

en: Use this to discourage users from spamming your forums.
ro: Folosește asta pentru a descuraja utilizatorii să trimită spam pe forumurile tale.

en: Allow flood protection by throttling users for %s seconds after posting
ro: Permite protecția împotriva unui flux mare prin îngrădirea utilizatorilor timp de %s secunde după publicare

en: If checked, setting to "0 minutes" allows editing forever.
ro: Dacă bifezi, setarea la „0 minute” permite editarea continuă.

en: Allow users to edit their content for %s minutes after posting
ro: Permite utilizatorilor să-și editeze conținutul timp de %s minute după publicare

en: Helper Data
ro: Date ajutătoare

en: Stop on Error
ro: Oprește dacă apare o eroare

en: Primary Forum
ro: Forum principal

en: Super Moderators
ro: Super-moderatori

en: Forum Moderators
ro: Moderatori forum

en: Editing
ro: Editare

en: Flooding
ro: Condiționare

en: Roles
ro: Roluri

en: Forum Integration for Akismet
ro: Integrare forumuri pentru Akismet

en: Forum Integration for BuddyPress
ro: Integrare forumuri pentru BuddyPress

en: Forum Single Slugs
ro: Descriptori pentru forumuri individuale

en: Database connection failed.
ro: Conexiunea la baza de date a eșuat.

en: No replies to this topic.
ro: Niciun răspuns la acest subiect.

en: Unapprove
ro: Anulează aprobarea

en: Replied
ro: Răspuns

en: Content
ro: Conținut

en: Contributors to bbPress 2.6
ro: Contributori la bbPress 2.6

en: Integration Testing
ro: Testare integrare

en: Core Developer
ro: Dezvoltator nucleu

en: bbPress is fun to use, contains no artificial colors or preservatives, and is absolutely wonderful in every environment. Your community is going to love using it.
ro: bbPress este distractiv și ușor de utilizat, nu conține culori sau conservanți artificiali și este absolut minunat în orice mediu. Comunitatea ta va fi încântată dacă îl folosești.

en: bbPress requires a manual database upgrade. %s or %s.
ro: bbPress necesită o actualizare manuală a bazei de date. %s sau %s.

en: Hide For Now
ro: Ascunde deocamdată

en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Import Finished
ro: Am finalizat importul

en: Calculating threaded replies parents (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Număr părinții firelor de răspunsuri (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All threaded replies imported
ro: Am importat toate firele de răspunsuri

en: No threaded replies to import
ro: Nu există niciun fir de răspunsuri de importat

en: Converting anonymous reply authors (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc autorii anonimi de răspunsuri (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All anonymous reply authors imported
ro: Am importat toți autorii anonimi de răspunsuri

en: No anonymous reply authors to import
ro: Nu există niciun autor anonim de răspunsuri de importat

en: Converting replies (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc răspunsurile (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All replies imported
ro: Am importat toate răspunsurile

en: No replies to import
ro: Nu există niciun răspuns de importat

en: Converting favorites (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc preferințele (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All favorites imported
ro: Am importat toate preferințele

en: No favorites to import
ro: Nu există nimic preferat de importat

en: Converting topic subscriptions (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc abonamentele la subiecte (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All topic subscriptions imported
ro: Am importat toate abonamentele la subiecte

en: No topic subscriptions to import
ro: Nu există niciun abonament la subiecte de importat

en: Converting topic tags (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc etichetele de subiecte (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All topic tags imported
ro: Am importat toate etichetele subiectelor

en: No topic tags to import
ro: Nu există nicio etichetă de subiect de importat

en: Calculating closed topics (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Număr subiectele închise (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All closed topics imported
ro: Am importat toate subiectele închise

en: No closed topics to import
ro: Nu există niciun subiect închis de importat

en: Calculating topic super stickies (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Număr evidențierile pentru subiectele excelente (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All super stickies imported
ro: Am importat toate evidențierile pentru subiectele excelente

en: No super stickies to import
ro: Nu există nicio evidențiere pentru subiectele excelente de importat

en: Calculating topic stickies (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Număr evidențierile pentru subiecte (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All stickies imported
ro: Am importat toate subiectele evidențiate

en: No stickies to import
ro: Nu există niciun subiect evidențiat de importat

en: Converting anonymous topic authors (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc autorii anonimi de subiecte (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All anonymous topic authors imported
ro: Am importat toți autorii anonimi de subiecte

en: No anonymous topic authors to import
ro: Nu există niciun autor anonim de subiecte de importat

en: Converting topics (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc subiectele (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All topics imported
ro: Am importat toate subiectele

en: No topics to import
ro: Nu există niciun subiect de importat

en: Converting forum subscriptions (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc abonamentele la forumuri (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All forum subscriptions imported
ro: Am importat toate abonamentele la forumuri

en: No forum subscriptions to import
ro: Nu există niciun abonament la forumuri de importat

en: Calculating forum hierarchy (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Calculez ierarhia forumurilor (de la %1$s până la %2$s din %3$s)

en: All forum parents imported
ro: Am importat toți părinții forumurilor

en: Converting forums (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc forumurile (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All forums imported
ro: Am importat toate forumurile

en: No forums to import
ro: Nu există niciun forum de importat

en: Skipping password clean-up
ro: Sar peste ștergerea parolelor

en: Delete default WordPress user passwords (%1$s through %2$s)
ro: Șterge parolele implicite ale utilizatorilor WordPress (%1$s până la %2$s)

en: All passwords cleared
ro: Am șters toate parolele

en: Skipping user clean-up
ro: Sar peste ștergerea utilizatorilor

en: Converting users (%1$s through %2$s of %3$s)
ro: Convertesc utilizatorii (%1$s până la %2$s din %3$s)

en: All users imported
ro: Am importat toți utilizatorii

en: No users to import
ro: Niciun utilizator pentru import

en: Skipping sync-table clean-up
ro: Sar peste ștergerea tabelelor sincronizate

en: Sync-table ready
ro: Tabelele sincronizate sunt pregătite

en: Readying sync-table
ro: Pregătesc tabelele sincronizate

en: Next in %s seconds...
ro: Următorul în %s secunde...

en: Doing step %s...
ro: Parcurg pasul %s...

en: Starting
ro: Început

en: Stopped
ro: Oprit

en: Finished
ro: Finalizat

en: Database Connection Failed.
ro: Conexiunea la baza de date a eșuat.

en: Import Halted (Error.)
ro: Importul a fost oprit (eroare).

en: Import Stopped (by User.)
ro: Importul a fost oprit (de utilizator).

en: Import Finished.
ro: Am finalizat importul.

en: Continuing Import...
ro: Continui importul...

en: Starting Import...
ro: Încep importul...

en: Continue
ro: Continuă

en: Upgrade Forums
ro: Actualizează forumurile

en: Any
ro: Oricare

en: Run this if you just upgraded BuddyPress Forums from Legacy.
ro: Rulează asta dacă tocmai ai actualizat forumurile BuddyPress din Moștenite.

en: Run this to delete old data (after confirming successful forum subscriptions upgrade)
ro: Rulează asta pentru a șterge datele vechi (după confirmarea actualizării cu succes a abonamentelor la forumuri)

en: Remove forum subscriptions from user-meta
ro: Înlătură abonamentele la forumuri din metadatele utilizatorilor

en: Run this to delete old data (after confirming successful topic subscriptions upgrade)
ro: Rulează asta pentru a șterge datele vechi (după confirmarea actualizării cu succes a abonamentelor la subiecte)

en: Remove topic subscriptions from user-meta
ro: Înlătură abonamentele la subiecte din metadatele utilizatorilor

en: Run this to delete old data (after confirming successful favorites upgrade)
ro: Rulează asta pentru a șterge datele vechi (după confirmarea actualizării cu succes a preferatelor)

en: Remove favorites from user-meta
ro: Înlătură preferatele din metadatele utilizatorilor

en: Copies forum subscriptions from user meta to forum meta.
ro: Copiază abonamentele la forumuri din metadatele utilizatorilor în metadatele forumului.

en: Upgrade user forum subscriptions
ro: Actualizează abonamentele la forumuri ale utilizatorilor

en: Copies topic subscriptions from user meta to topic meta.
ro: Copiază abonamentele la subiecte din metadatele utilizatorilor în metadatele forumului.

en: Upgrade user topic subscriptions
ro: Actualizează abonamentele la subiecte ale utilizatorilor

en: Copies favorites from user meta to topic meta.
ro: Copiază preferatele din metadatele utilizatorilor în metadatele subiectelor.

en: Upgrade user topic favorites
ro: Actualizează subiectele preferate ale utilizatorilor

en: Copies engagements from user meta to topic meta.
ro: Copiază participările din metadatele utilizatorilor în metadatele subiectelor.

en: Upgrade user topic engagements
ro: Actualizează participările la subiecte ale utilizatorilor

en: Run this if users have issues accessing the forums.
ro: Rulează asta dacă utilizatorii au probleme la accesarea forumurilor.

en: Run this to remove trashed or deleted forums from all user subscriptions.
ro: Rulează asta pentru a înlătura forumurile aruncate la gunoi sau șterse din toate abonamentele utilizatorilor.

en: Run this to remove trashed or deleted topics from all user subscriptions.
ro: Rulează asta pentru a înlătura subiectele aruncate la gunoi sau șterse din toate abonamentele utilizatorilor.

en: Run this to remove trashed or deleted topics from all user favorites.
ro: Rulează asta pentru a înlătura subiectele aruncate la gunoi sau șterse din toate preferatele utilizatorilor.

en: Run this to get fresh reply counts for all users.
ro: Rulează asta pentru a reîmprospăta numărul de răspunsuri pentru toți utilizatorii.

en: Run this to get fresh topic counts for all users.
ro: Rulează asta pentru a reîmprospăta numărul de subiecte pentru toți utilizatorii.

en: Run this if non-public replies display incorrectly in topics.
ro: Rulează asta dacă răspunsurile care nu sunt publice sunt afișate incorect în subiecte.

en: Recount pending, spammed, and trashed replies in each topic
ro: Numără din nou răspunsurile în așteptare, marcate ca spam și aruncate la gunoi în fiecare subiect

en: Run this if the number of replies in any topics are incorrect.
ro: Rulează asta dacă numărul de răspunsuri din toate subiecte este incorect.

en: Run this if non-public replies display incorrectly in forums.
ro: Rulează asta dacă răspunsurile care nu sunt publice sunt afișate incorect în forumuri.

en: Recount pending, spammed, and trashed replies in each forum
ro: Numără din nou răspunsurile în așteptare, marcate ca spam și aruncate la gunoi în fiecare forum

en: Run this if the number of replies in any forums are incorrect.
ro: Rulează asta dacă numărul de răspunsuri din toate forumurile este incorect.

en: Run this if the number of topics in any topic-tags are incorrect.
ro: Rulează asta dacă numărul de subiecte din toate etichetele subiectelor este incorect.

en: Recount topics in each topic-tag
ro: Numără din nou subiectele din fiecare etichetă de subiecte

en: Run this if the number of topics in any forums are incorrect.
ro: Rulează asta dacă numărul de subiecte din toate forumurile este incorect.

en: Run this if closed topics appear incorrectly.
ro: Rulează asta dacă subiectele închise apar incorect.

en: Repair closed topic statuses
ro: Repară stările subiectelor închise

en: Run this if voices appear incorrectly.
ro: Rulează asta dacă opiniile nu apar corect.

en: Recalculate engagements in each topic for each user
ro: Recalculează participările la fiecare subiect pentru fiecare utilizator

en: Run this if replies appear in the wrong order.
ro: Rulează asta dacă răspunsurile apar într-o ordine greșită.

en: Recalculate position of each reply in each topic
ro: Refă poziția fiecărui răspuns din fiecare subiect

en: Run this if sticky topics appear incorrectly.
ro: Rulează asta dacă subiectele reprezentative apar incorect.

en: Run this if freshness appears incorrectly.
ro: Rulează asta dacă împrospătarea pare a fi incorectă.

en: Run this if non-public forums are publicly visible.
ro: Rulează asta dacă forumurile care nu sunt publice sunt vizibile pentru public.

en: Run this if topics or replies appear in the wrong forums.
ro: Rulează asta dacă subiectele sau răspunsurile apar pe alte forumuri.

en: Recalculate parent forum for each topic and reply
ro: Recalculează forumul părinte pentru fiecare subiect și răspuns

en: Run this if replies appear in the wrong topics.
ro: Rulează asta dacă răspunsurile apar la alte subiecte.

en: Recalculate parent topic for each reply
ro: Refă subiectul părinte al fiecărui răspuns

en: The repair was not successful
ro: Repararea nu a fost cu succes

en: The repair was completed successfully
ro: Repararea a fost terminată cu succes

en: bbPress provides the following tools to help you manage your forums:
ro: bbPress oferă următoarele instrumente pentru a te ajuta să-ți administrezi forumurile:

en: Reply draft updated.
ro: Schiță de răspuns actualizată.

en: Reply scheduled for: %s.
ro: Am programat răspunsul pentru: %s.

en: Reply submitted.
ro: Am trimis răspunsul.

en: Reply created.
ro: Răspuns creeat.

[ctx: Approve reply]
en: Approve
ro: Aprobare

en: Approve this reply
ro: Aprobă acest răspuns

[ctx: Unapprove reply]
en: Unapprove
ro: Anulează aprobarea

en: Unapprove this reply
ro: Dezaprobă acest răspuns

en: Reply "%1$s" successfully unapproved.
ro: Răspunsul "%1$s" a fost dezaprobat cu succes.

en: There was a problem unapproving the reply "%1$s".
ro: A fost o problemă în dezaprobarea răspunsului "%1$s".

en: Reply "%1$s" successfully approved.
ro: Răspunsul "%1$s" a fost aprobat cu succes.

en: There was a problem approving the reply "%1$s".
ro: A fost o problemă în aprobarea răspunsului "%1$s".

en: Error in unspamming reply.
ro: Eroare la anularea marcării ca spam a răspunsului.

en: Sorry, you are not allowed to unspam this reply.
ro: Regret, nu ai voie să anulezi marcarea ca spam a acestui răspuns.

en: Error in spamming reply.
ro: Eroare la marcarea ca spam a răspunsului.

en: %s reply not updated, somebody is editing it. | %s replies not updated, somebody is editing them.
ro[0]: %s răspuns neactualizat, cineva îl editează.
ro[1]: %s răspunsuri neactualizate, cineva le editează.
ro[2]: %s de răspunsuri neactualizate, cineva le editează.

en: 1 reply not updated, somebody is editing it.
ro: 1 răspuns neactualizat, cineva îl editează.

en: %s reply updated. | %s replies updated.
ro[0]: %s răspuns actualizat.
ro[1]: %s răspunsuri actualizate.
ro[2]: %s de răspunsuri actualizate.

en: <strong>View</strong> will take you to your live site to view the reply.
ro: <strong>Vezi</strong> te va duce pe site-ul live să vezi răspunsul.

en: You can refine the list to show only replies in a specific forum or from a specific month by using the dropdown menus above the replies list. Click the Filter button after making your selection.
ro: Poți rafina lista pentru a arăta doar răspunsurile dintr-un anume forum sau dintr-o anumită lună folosind meniurile derulante de deasupra listei de răspunsuri. Dă clic pe butonul de filtrare după ce ai făcut selecția.

en: Topic draft updated.
ro: Schiță de subiect actualizată.

en: Topic scheduled for: %s.
ro: Subiect planificat pentru: %s.

en: Preview topic
ro: Previzualizează subiectul

en: Topic submitted.
ro: Subiect trimis.

en: Topic created.
ro: Subiect creeat.

en: View topic
ro: Vizualizare subiect

[ctx: Approve Topic]
en: Approve
ro: Aprobare

en: Approve this topic
ro: Aprobă acest subiect

[ctx: Unapprove Topic]
en: Unapprove
ro: Anulează aprobarea

en: Unapprove this topic
ro: Dezaprobă acest subiect

en: There was a problem unapproving the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă în dezaprobarea subiectului "%1$s".

en: There was a problem approving the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă în aprobarea subiectului "%1$s".

en: Error in unspamming topic.
ro: Eroare la anularea marcării ca spam a subiectului.

en: Sorry, you are not allowed to unspam this topic.
ro: Regret, nu ai voie să anulezi marcarea ca spam a acestui subiect.

en: Error in spamming topic.
ro: Eroare la marcarea ca spam a subiectului.

en: Sorry, you are not allowed to spam this item.
ro: Regret, nu ai voie să marchezi ca spam acest element.

en: %s topic not updated, somebody is editing it. | %s topics not updated, somebody is editing them.
ro[0]: %s subiect neactualizat, cineva îl editează.
ro[1]: %s subiecte neactualizate, cineva le editează.
ro[2]: %s de subiecte neactualizate, cineva le editează.

en: 1 topic not updated, somebody is editing it.
ro: 1 subiect neactualizat, cineva îl editează.

en: %s topic updated. | %s topics updated.
ro[0]: %s subiect actualizat.
ro[1]: %s subiecte actualizate.
ro[2]: %s de subiecte actualizate.

en: <strong>View</strong> will take you to your live site to view the topic.
ro: <strong>Vezi</strong> te va duce pe site-ul live să vezi subiectul.

en: <strong>Approve</strong> will change the status from pending to publish.
ro: <strong>Aprobă</strong> va schimba starea din așteptare în publicat.

en: You can refine the list to show only topics in a specific forum or from a specific month by using the dropdown menus above the topics list. Click the Filter button after making your selection.
ro: Poți rafina lista pentru a arăta doar subiectele dintr-un anume forum sau dintr-o anumită lună folosind meniurile derulante de deasupra listei de subiecte. Dă clic pe butonul de filtrare după ce ai făcut selecția.

en: You can view topics in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
ro: Poți să vezi subiectele într-o listă simplă cu titluri sau cu titluri și rezumate. Dă clic pe iconurile din dreaptă sus pentru a alege modul de vizualizare.

note: translators: %s: reporter name
en: %s reported this reply as not spam
ro: %s a raportat că acest răspuns nu este spam

note: translators: %s: reporter name
en: %s reported this topic as not spam
ro: %s a raportat că acest subiect nu este spam

note: translators: %s: reporter name
en: %s reported this reply as spam
ro: %s a raportat că acest răspuns este spam

note: translators: %s: reporter name
en: %s reported this topic as spam
ro: %s a raportat că acest subiect este spam

[ctx: Default reply to dropdown text]
en: None
ro: Niciunul

[ctx: Pending Status]
en: Unapprove
ro: Neaprobat

[ctx: Pending Status]
en: Approve
ro: Aprobare

[ctx: verb]
en: Reply
ro: Răspunde

en: Reply scheduled.
ro: Am programat răspunsul.

en: Reply reverted to draft.
ro: Răspunsul a revenit la ciornă.

en: Reply published privately.
ro: Am publicat răspunsul ca privat.

en: Reply published.
ro: Am publicat răspunsul.

en: Use as reply image
ro: Folosește ca imagine pentru răspuns

en: Remove reply image
ro: Înlătură imaginea pentru răspuns

en: Set reply image
ro: Setează imaginea pentru răspuns

en: Reply Image
ro: Imagine răspuns

en: Uploaded to this reply
ro: Încărcată la acest răspuns

en: Insert into reply
ro: Inserează în răspuns

en: Forum Replies
ro: Răspunsuri pe forum

en: Parent Topic:
ro: Subiect părinte:

en: Replies list navigation
ro: Navigare în lista cu răspunsuri

en: Replies list
ro: Listă cu răspunsuri

en: Filter replies list
ro: Filtrează lista cu răspunsuri

en: View Replies
ro: Vezi răspunsurile

[ctx: noun]
en: Reply
ro: Răspuns

[ctx: Trash the reply]
en: Trash
ro: Aruncă la gunoi

[ctx: Publish the reply]
en: Publish
ro: Publică

en: <strong>Error</strong>: This reply could not be found or no longer exists.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest răspuns nu a putut fi găsit sau nu mai există.

en: <strong>Error</strong>: A topic ID is required.
ro: <strong>Eroare</strong>: un ID subiect este obligatoriu.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your reply:
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme la răspunsul tău:

en: <strong>Error</strong>: The reply was not created.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul nu a fost creat.

en: Your Profile
ro: Profilul tău

en: Your Subscriptions
ro: Abonamentele tale

en: Your Favorites
ro: Favoritele tale

en: Your Replies
ro: Răspunsurile tale

note: translators: user's display name
en: %s's Topics
ro: Subiectele lui %s

en: Your Topics
ro: Subiectele tale

en: %s second | %s seconds
ro[0]: O secundă
ro[1]: %s secunde
ro[2]: %s de secunde

en: %s minute | %s minutes
ro[0]: %s minut
ro[1]: %s minute
ro[2]: %s de minute

en: %s hour | %s hours
ro[0]: o oră
ro[1]: %s ore
ro[2]: %s de ore

en: %s day | %s days
ro[0]: O zi
ro[1]: %s zile
ro[2]: %s de zile

en: %s week | %s weeks
ro[0]: O săptămână
ro[1]: %s săptămâni
ro[2]: %s de săptămâni

en: %s month | %s months
ro[0]: O lună
ro[1]: %s luni
ro[2]: %s de luni

en: %s year | %s years
ro[0]: %s an
ro[1]: %s ani
ro[2]: %s de ani

en: A list of recent topics, sorted by: newness, popularity, or recent replies.
ro: O listă a subiectelor recente, sortată după: noutate, popularitate sau ultime răspunsuri.

en: <strong>Error</strong>: Invalid email address.
ro: <strong>Eroare</strong>: adresă email invalidă.

en: <strong>Error</strong>: Invalid author name.
ro: <strong>Eroare</strong>: numele autorului nu este valid.

en: Pending: %s
ro: În așteptare: %s

en: This forum has %1$s.
ro: Acest forum are %1$s.

en: This category has %1$s.
ro: Această categorie are %1$s.

en: This forum has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
ro: Acest forum are %1$s, %2$s și a fost actualizat ultima dată %3$s de %4$s.

en: This category has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
ro: Această categorie are %1$s, %2$s și a fost actualizată ultima dată %3$s de %4$s.

en: (+%s hidden) | (+%s hidden)
ro[0]: (+ unul ascuns)
ro[1]: (+ %s ascunse)
ro[2]: (+ %s ascunse)

en: Forum scheduled.
ro: Am programat forumul.

en: Forum reverted to draft.
ro: Forumul a revenit la ciornă.

en: Forum published privately.
ro: Am publicat forumul ca privat.

en: Forum published.
ro: Am publicat forumul.

en: Use as forum image
ro: Folosește ca imagine pentru forum

en: Remove forum image
ro: Înlătură imaginea pentru forum

en: Set forum image
ro: Setează imaginea pentru forum

en: Forum Image
ro: Imagine forum

en: Uploaded to this forum
ro: Încărcată la acest forum

en: Insert into forum
ro: Inserează în forum

en: Forums list navigation
ro: Navigare în lista cu forumuri

en: Forums list
ro: Listă forumuri

en: Filter forums list
ro: Filtrează lista cu forumuri

en: View Forums
ro: Vezi forumurile

en: Add New
ro: Adaugă forum nou

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your forum:
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme la forumul tău:

en: <strong>Error</strong>: The forum was not created.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul nu a fost creat.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) occurred: %s
ro: <strong>Eroare</strong>: au apărut următoarele probleme: %s

en: <strong>Error</strong>: Your title is too long.
ro: <strong>Eroare</strong>: titlul este prea lung.

en: Moderators:
ro: Moderatori:

en: There is a pending email address change to %1$s. %2$s
ro: Există o cerere în așteptare de schimbare a adresei de email la %1$s. %2$s

[ctx: Dismiss pending user email address change]
en: Cancel
ro: Anulare

en: <strong>Error</strong>: There was a problem subscribing.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la abonare.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unsubscribing.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la dezabonare.

en: <strong>Error</strong>: Not found. What are you subscribing/unsubscribing to?
ro: <strong>Eroare</strong>: negăsit. La ce te abonezi/dezabonezi?

en: [%s] New Email Address
ro: [%s] Adresă nouă de email

en: %1$s
    
    Someone requested a change to the email address on your account.
    
    Please click the following link to confirm this change:
    %2$s
    
    If you did not request this, you can safely ignore and delete this notification.
    
    This email was sent to: %3$s
    
    Regards,
    The %4$s Team
    %5$s
ro: %1$s
    
    Cineva a făcut o solicitare de modificare a adresei de email din contul tău.
    
    Te rog dă clic pe următoarea legătură pentru a confirma modificarea:
    %2$s
    
    Dacă nu ai solicitat acest lucru, poți ignora și șterge această notificare.
    
    Email-ul a fost trimis la: %3$s
    
    Toate cele bune,
    Echipa %4$s
    %5$s

en: <strong>Error</strong>: An error occurred while updating your email address.
ro: <strong>Eroare</strong>: a apărut o eroare în timpul actualizării adresei tale de email.

en: <strong>Error</strong>: That email address is already in use.
ro: <strong>Eroare</strong>: acea adresă de email este deja utilizată.

en: <strong>Error</strong>: That is not a valid email address.
ro: <strong>Eroare</strong>: aceasta nu este o adresă de email validă.

en: Engagements
ro: Participări

en: %s's Engagements
ro: Participări la %s

en: &mdash; No forum &mdash;
ro: &mdash; Niciun forum &mdash;

en: You may use these %s tags and attributes:
ro: Poți folosi aceste %s etichete și atribute:

en: Description:
ro: Descriere:

en: Stay
ro: Rămâi

en: Leave
ro: Părăsește

en: Search replies:
ro: Caută răspunsuri:

en: Topics Engaged In
ro: Subiecte implicate

en: in: %1$s
ro: în: %1$s

en: Last Post
ro: Ultimul articol

en: Search topics:
ro: Caută subiecte:

en: Last Activity: %s
ro: Ultima activitate: %s

en: Website: %s
ro: Site web: %s

en: Registered: %s
ro: Înregistrat: %s

en: Forum Moderators:
ro: Moderatori forum:

en: Replies to both topics are merged chronologically, ordered by the time and date they were published. Topics may be updated to a 1 second difference to maintain chronological order based on the merge direction.
ro: Răspunsurile la ambele subiecte sunt îmbinate cronologic, ordonate după timpul și data la care au fost publicate. Subiectele pot fi actualizate la o diferență de 1 secundă pentru a menține ordinea cronologică a direcției de îmbinare.

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Repeat New Password
ro: Repetă parola nouă

en: Cancel password change
ro: Anulează schimbarea parolei

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide password
ro: Ascunde parola

en: Generate Password
ro: Generează parola

en: Reply Status:
ro: Stare răspuns:

en: Reply #%1$s in %2$s
ro: Răspuns #%1$s în %2$s

en: New topic in %s titled:
ro: Subiect nou în %s intitulat:

en: Language
ro: Limbă

en: Subscription failed.
ro: Abonarea a eșuat.

en: Please login to subscribe.
ro: Te rog autentifică-te pentru a te abona.

en: Favorite failed.
ro: Marcarea ca favorit a eșuat.

en: Please login to favorite.
ro: Te rog autentifică-te pentru a marca ca favorit.

en: bbPress Item Count
ro: Număr de elemente bbPress

note: Author of the plugin
en: The bbPress Contributors
ro: Contributorii bbPress

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Blocked
ro: Blocat

note: Description of the plugin
en: bbPress is forum software with a twist from the creators of WordPress.
ro: bbPress este un soft pentru forumuri special dezvoltat de creatorii WordPress.

en: No reply positions to recalculate.
ro: Nicio poziție de răspuns de refăcut.

en: Recalculating reply menu order&hellip; %s
ro: Refac ordinea meniului cu răspunsuri&hellip; %s

en: This is a collection of tags that are currently popular on our forums.
ro: Aceasta este o colecție de etichete populare pe forumurile noastre.

en: Here are the statistics and popular topics of our forums.
ro: Aici sunt statisticile și subiectele populare ale forumurilor noastre.

en: Favorites are no longer active.
ro: Favoritele nu mai sunt active.

en: The request was unsuccessful. Please try again.
ro: Cererea nu a avut succes. Te rog încearcă din nou.

en: Are you sure you meant to do that?
ro: Ești sigur că asta ai vrut să faci?

en: You do not have permission to do this.
ro: Nu ai permisiunea de a face asta.

en: Subscriptions are no longer active.
ro: Abonamentele nu mai sunt active.

en: Something went wrong. Refresh your browser and try again.
ro: Ceva n-a mers bine. Reîmprospătează navigatorul și încearcă din nou.

en: Forum Topics Started
ro: Subiecte de forum lansate

en: Subscribed Forums
ro: Forumuri abonate

en: Forum Replies Created
ro: Am creat răspunsuri în forum

en: Replies Created: %s
ro: Răspunsuri create: %s

en: Topics Started: %s
ro: Subiecte lansate: %s

en: Forum Role: %s
ro: Rol pe forum: %s

en: Favorite Forum Topics
ro: Subiecte preferate pe forumuri

note: translators: user's display name
en: %s's Subscriptions
ro: Abonamentele lui %s

note: translators: user's display name
en: %s's Favorites
ro: Favoritele lui %s

en: %s's Replies Created
ro: Răspunsurile lui %s au fost create

en: %s's Topics Started
ro: Subiectele lui %s au fost lansate

en: Profile
ro: Profil

note: translators: user's display name
en: %s's Profile
ro: Profilul lui %s

en: Started by: %1$s
ro: Început de: %1$s

en: in reply to:
ro: în răspuns la:

en: Search Results
ro: Rezultatele căutării

en: in forum
ro: în forum

en: in group forum
ro: în forumul pentru grupuri

en: In reply to:
ro: În răspuns la:

en: Last updated %s
ro: Ultima actualizare %s

en: Blog Role
ro: Rol pe blog

en: We use your email address to email you a secure password and verify your account.
ro: Vom folosi adresa ta de email pentru a-ți trimite o parolă securizată și pentru a verifica contul tău.

en: Your username must be unique, and cannot be changed later.
ro: Numele tău de utilizator trebuie să fie unic și nu poate fi schimbat ulterior.

en: Create an Account
ro: Creează un cont

en: Reset My Password
ro: Resetează-mi parola

en: Username or Email
ro: Nume utilizator sau email

en: Keep me signed in
ro: Păstrează-mă autentificat

en: Update User
ro: Actualizează utilizatorul

en: Update Profile
ro: Actualizează profilul

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
ro: Asigură acestui utilizator privilegii de super-admin pentru rețea.

en: Network Role
ro: Rol în rețea

en: User Role
ro: Rol utilizator

en: Type your new password again.
ro: Tastează din nou parola nouă.

en: Account
ro: Cont

en: Biographical Info
ro: Informații biografice

en: About the user
ro: Despre utilizator

en: About Yourself
ro: Despre tine

en: Contact Info
ro: Informații de contact

en: Display Name
ro: Nume de afișat

en: Nickname
ro: Poreclă

en: Last Name
ro: Nume

en: First Name
ro: Prenume

en: You must be logged in to create new topics.
ro: Trebuie să fii autentificat pentru a crea subiecte noi.

en: You cannot create new topics.
ro: Nu poți să creezi subiecte noi.

en: Topic Status:
ro: Stare subiect:

en: Topic Type:
ro: Tip de subiect:

en: Topic Tags:
ro: Etichete subiect:

en: Topic Title (Maximum Length: %d):
ro: Titlu subiect (lungime maximă: %d):

en: This forum is marked as closed to new topics, however your posting capabilities still allow you to create a topic.
ro: Acest forum este marcat ca închis pentru subiecte noi, totuși capabilitățile tale de publicare încă îți permit să creezi subiecte.

en: Create New Topic in &ldquo;%s&rdquo;
ro: Creează subiect nou în &bdquo;%s&rdquo;

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
ro: Ești sigur că vrei să ștergi eticheta "%s"? Această acțiune e permanentă și nu poate fi anulată.

en: Any links to this tag will no longer function.
ro: Price legătură către această etichetă nu va mai funcționa.

en: Deleting a tag cannot be undone.
ro: Ștergerea unei etichete nu poate fi anulată.

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
ro: Asta nu șterge subiectele tale. Doar eticheta este ștearsă.

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
ro: Ești sigur că vrei să îmbini eticheta "%s" în cea specificată?

en: Existing tag:
ro: Etichetă existentă:

en: Merging tags together cannot be undone.
ro: Înglobarea împreună a etichetelor nu poate fi anulată.

en: Update
ro: Actualizează

en: Slug:
ro: Descriptor:

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
ro: Schimbarea descriptorului afectează legătura permanentă. Orice legături la vechiul descriptor nu vor mai funcționa.

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
ro: Lasă gol descriptorul pentru a avea unul generat automat.

en: Rename
ro: Redenumește

en: Manage Tag: "%s"
ro: Gestiune etichetă: "%s"

en: Copy topic tags to the new topic
ro: Copiază etichete la topicul nou

en: Copy favoriters to the new topic
ro: Copiază preferatele pentru un subiect nou

en: Copy subscribers to the new topic
ro: Copiază abonați la topicul nou

en: Split: %s
ro: Separă: %s

en: Split Method
ro: Metodă separare

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
ro: Dacă folosești opțiunea subiectului existent, răspunsurile la ambele subiecte sunt îmbinate cronologic. Ordinea îmbinării răspunsurilor se bazează pe timpul și data la care au fost publicate.

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
ro: Când separi un subiect, îl separi în două începând de la răspunsul pe care l-ai selectat. Alege să folosești acel răspuns ca subiect nou cu un nou titlu, sau să îmbini aceste răspunsuri într-un subiect existent.

en: Split topic "%s"
ro: Împarte subiectul "%s"

en: You cannot edit this topic.
ro: Nu poți edita acest subiect.

en: You do not have permission to edit this topic.
ro: Nu ai permisiunea să editezi acest subiect.

en: Merge topic tags
ro: Îmbină etichetele subiectelor

en: Merge topic favoriters
ro: Îmbină favoritele subiectelor

en: Merge topic subscribers
ro: Îmbină abonații subiectelor

en: Topic Extras
ro: Extra-uri ale subiectului

en: There are no other topics in this forum to merge with.
ro: Nu sunt alte subiecte în acest forum cu care să fac îmbinarea.

en: Merge with this topic:
ro: Îmbină cu acest subiect:

en: Destination
ro: Destinație

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
ro: Pentru a păstra acest subiect ca principal, mergi la celălalt subiect și folosește unealta de îmbinare de-acolo.

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
ro: Selectează subiectul ce să fie îmbinat cu acesta. Subiectul destinație va rămâne subiect principal, iar acesta se va schimba într-un răspuns.

en: Merge topic "%s"
ro: Îmbină subiectul "%s"

en: Search for:
ro: Caută după:

en: You must be logged in to reply to this topic.
ro: Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

en: You cannot reply to this topic.
ro: Nu poți să răspunzi la acest subiect.

en: The forum &#8216;%s&#8217; is closed to new topics and replies.
ro: Forumul „%s” este închis pentru subiecte și răspunsuri noi.

en: The topic &#8216;%s&#8217; is closed to new replies.
ro: Subiectul „%s” este închis pentru răspunsuri noi.

en: Optional reason for editing:
ro: Motiv opțional al editării:

en: Keep a log of this edit:
ro: Păstrează un jurnal pentru această editare:

en: Notify me of follow-up replies via email
ro: Notifică-mă prin email când sunt răspunsuri ulterioare

en: Notify the author of follow-up replies via email
ro: Anunță autorul prin email când apar răspunsuri noi

en: Tags:
ro: Etichete:

en: This topic is marked as closed to new replies, however your posting capabilities still allow you to reply.
ro: Acest subiectul este marcat ca închis pentru răspunsuri noi, totuși capabilitățile tale de publicare încă îți permit să răspunzi.

en: You cannot edit this reply.
ro: Nu poți edita acest răspuns.

en: You do not have permission to edit this reply.
ro: Nu ai permisiunea să editezi acest răspuns.

en: Use an existing topic in this forum:
ro: Folosește un subiect existent din acest forum:

en: Moved: %s
ro: Mutat: %s

en: Move Method
ro: Metoda mutării

en: If you choose an existing topic, replies will be ordered by the time and date they were created.
ro: Dacă alegi un subiect existent, răspunsurile vor fi ordonate după timpul și data la care au fost create.

en: You can either make this reply a new topic with a new title, or merge it into an existing topic.
ro: Poți fie să faci din acest răspuns un subiect nou cu un nou titlu, fie să-l îmbini cu un subiect deja existent.

en: Move reply "%s"
ro: Mută răspunsul "%s"

en: Protected
ro: Protejat

en: You must be logged in to create new forums.
ro: Trebuie să fii autentificat pentru a crea noi forumuri.

en: You cannot create new forums.
ro: Nu poți crea forumuri noi.

en: The forum &#8216;%s&#8217; is closed to new content.
ro: Forumul &#8216;%s&#8217; este închis pentru conținut nou.

en: Submit
ro: Trimite

en: Forum Type:
ro: Tip forum:

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
ro: Poți folosi aceste taguri și atribute <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>:

en: Forum Name (Maximum Length: %d):
ro: Nume forum (lungime maximă: %d)

en: Your account has the ability to post unrestricted HTML content.
ro: Contul tău îți dă posibilitatea să publici conținut HTML nerestricționat.

en: Create New Forum in &ldquo;%s&rdquo;
ro: Creează forum nou în &ldquo;%s&rdquo;

en: Now Editing &ldquo;%s&rdquo;
ro: Acum editez &bdquo;%s&rdquo;

en: Mail (will not be published) (required):
ro: Email (nu va fi public) (obligatoriu):

en: Name (required):
ro: Nume (necesar):

en: Your information:
ro: Informația ta:

en: Oh, bother! No topics were found here.
ro: Nu am găsit niciun subiect aici.

en: Oh, bother! No search results were found here.
ro: Nu am găsit niciun rezultat de căutare aici.

en: Oh, bother! No replies were found here.
ro: Nu am găsit niciun răspuns aici.

en: Oh, bother! No forums were found here.
ro: Nu am găsit niciun forum aici.

en: You do not have permission to view this forum.
ro: Nu ai permisiunea de a vedea acest forum.

en: Private
ro: Privat

en: You are already logged in.
ro: Ești deja autentificat.

en: Hidden Replies
ro: Răspunsuri ascunse

en: Hidden Topics
ro: Subiecte ascunse

en: Empty Topic Tags
ro: Etichete goale de subiect

en: Registered Users
ro: Utilizatori înregistrați

en: Registration complete. Please check your e-mail.
ro: Înregistrarea este finalizată. Te rog verifică-ți emailurile primite.

en: Check your e-mail for your new password.
ro: Verifică-ți emailurile primite și găsește noua ta parolă.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ro: Verifică-ți emailurile primite și caută legătura de confirmare.

en: New user registration is currently not allowed.
ro: Înregistrarea de utilizatori noi nu este permisă acum.

en: You are now logged out.
ro: Acum ești neautentificat.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ro: - niciun rol pentru acest site -

en: This user has super admin privileges.
ro: Acest utilizator are privilegii de super-admin.

en: You have super admin privileges.
ro: Ai privilegii de super-admin.

en: User updated.
ro: Am actualizat utilizatorul.

en: Admin
ro: Administrator

en: Member
ro: Membru

en: Inactive
ro: Inactiv

en: Guest
ro: Vizitator

en: <strong>Error</strong>: There was a problem approving the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la aprobarea subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem favoriting that topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la marcarea acestui subiect ca preferat.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unapproving the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la anularea aprobării subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem removing that topic from favorites.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la înlăturarea acelui subiect din preferate.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit subscriptions of that user.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi abonamentele acelui utilizator.

en: <strong>Error</strong>: No topic was found. Which topic are you marking/unmarking as favorite?
ro: <strong>Eroare</strong>: nu am găsit niciun subiect. Care subiect îl marchezi/îi anulezi marcarea ca preferat?

en: View Topic Tag
ro: Vezi etichetă subiect

en: New Tag Name
ro: Nume de etichetă nou

en: Add New Tag
ro: Adaugă etichetă nouă

en: Update Tag
ro: Actualizează etichetă

en: Edit Tag
ro: Editează etichetă

en: All Tags
ro: Toate etichetele

en: Popular Tags
ro: Etichete populare

en: Search Tags
ro: Căutare etichete

en: Topic Tags
ro: Etichete subiect

en: This topic has no replies.
ro: Acest subiect nu are răspunsuri.

en: %s voice | %s voices
ro[0]: o opinie
ro[1]: %s opinii
ro[2]: %s de opinii

en: This topic is in the trash.
ro: Acest subiect este aruncat la gunoi.

en: This topic is marked as spam.
ro: Acest subiect e marcat ca spam.

en: Viewing topic %2$s (of %4$s total) | Viewing %1$s topics - %2$s through %3$s (of %4$s total)
ro[0]: Vizualizare %2$s subiect (din %4$s în total)
ro[1]: Vizualizare %1$s subiecte - %2$s la %3$s (din %4$s în total)
ro[2]: Vizualizare %1$s de subiecte - %2$s la %3$s (din %4$s în total)

en: Viewing %1$s topic | Viewing %1$s topics
ro[0]: Vizualizare %1$s subiect
ro[1]: Vizualizare %1$s subiecte
ro[2]: Vizualizare %1$s de subiecte

en: Merge
ro: Îmbină

en: Tagged:
ro: Etichetat:

en: Unfavorite
ro: Șterge din preferate

en: This topic was modified %1$s by %2$s.
ro: Acest subiect a fost modificat %1$s de %2$s.

en: This topic was modified %1$s by %2$s. Reason: %3$s
ro: Acest subiect a fost modificat %1$s de %2$s. Motivul: %3$s

en: No topics found in Trash
ro: Nu am găsit niciun subiect în La gunoi

en: No topics found
ro: Niciun subiect găsit

en: Search Topics
ro: Căutare subiecte

en: View Topic
ro: Vezi subiectul

en: Edit Topic
ro: Editare subiect

en: Create New Topic
ro: Creează un subiect nou

en: New Topic
ro: Subiect nou

en: <strong>Error</strong>: There was a problem deleting the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la ștergerea subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem untrashing the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la recuperarea subiectului din coșul de gunoi.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem trashing the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la aruncarea la gunoi a subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem marking the topic as spam.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la marcarea subiectului ca spam.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unmarking the topic as spam.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la anularea marcării subiectului ca spam.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem sticking the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la evidențierea subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unsticking the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la anularea evidențierii subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem opening the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la deschiderea subiectului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem closing the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la închiderea subiectului.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to do that.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să faci asta.

[ctx: Make topic super sticky]
en: Super Sticky
ro: Super evidențiat

[ctx: Make topic sticky]
en: Sticky
ro: Reprezentativ

[ctx: Mark reply as pending]
en: Pending
ro: Pune în așteptare

[ctx: Trash the topic]
en: Trash
ro: Aruncă la gunoi

[ctx: Close the topic]
en: Closed
ro: Închis

[ctx: Open the topic]
en: Open
ro: Deschide

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while deleting the tag: %s
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme în timpul ștergerii etichetelor: %s

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to delete the topic tags.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să ștergi etichetele subiectului.

en: <strong>Error</strong>: The tags which are being merged can not be the same.
ro: <strong>Eroare</strong>: etichetele care sunt îmbinate nu pot fi identice.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while merging the tags: %s
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme în timpul îmbinării etichetelor: %s

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while updating the tag: %s
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme în timpul actualizării etichetelor: %s

en: <strong>Error</strong>: You need to enter a tag name.
ro: <strong>Eroare</strong>: trebuie să introduci un nume pentru etichetă.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the topic tags.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi etichetele subiectului.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while getting the tag: %s
ro: <strong>Eroare</strong>: au fost găsite următoarele probleme în timpul preluării etichetelor: %s

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to split to was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l împarți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: You need to choose a valid split option.
ro: <strong>Eroare</strong>: trebuie să alegi o opțiune de împărțire validă.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to split was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l împarți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to split from was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul de la care vrei să-l împarți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the destination topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi subiectul de destinație.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to merge to was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l îmbini nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Destination topic ID not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu am găsit ID-ul subiectului de destinație.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to merge was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l îmbini nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be edited at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul tău nu poate fi editat acum.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No topics can be created in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este o categorie. Nu poate fi creat niciun subiect în el.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi acel subiect.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to edit was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l editezi nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu am găsit ID-ul subiectului.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be created at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul tău nu poate fi creat în acest moment.

en: <strong>Error</strong>: Duplicate topic detected; it looks as though you&#8217;ve already said that.
ro: <strong>Eroare</strong>: am detectat un subiect duplicat; se pare că ai creat anterior acest subiect.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new topics in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este ascuns și nu ai capabilitatea să citești subiectele sau să creezi alte subiecte noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new topics in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este privat și nu ai capabilitatea să citești subiectele sau să creezi alte subiecte noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new topics.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum a fost închis pentru subiecte noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No topics can be created in this forum.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este o categorie. Nu poate fi creat niciun subiect în acest forum.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be empty.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul nu poate fi gol.

en: <strong>Error</strong>: Your topic needs a title.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul tău are nevoie de un titlu.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new topics.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să creezi subiecte noi.

en: Viewing %2$s results (of %4$s total) | Viewing %1$s results - %2$s through %3$s (of %4$s total)
ro[0]: Vezi %2$s rezultat (dintr-un total de %4$s)
ro[1]: Vezi %1$s rezultate - %2$s la %3$s (dintr-un total de %4$s)
ro[2]: Vezi %1$s de rezultate - %2$s la %3$s (dintr-un total de %4$s)

en: Viewing %1$s result | Viewing %1$s results
ro[0]: Vezi %1$s rezultat
ro[1]: Vezi %1$s rezultate
ro[2]: Vezi %1$s de rezultate

en: Search Results for '%s'
ro: Rezultatele căutării după '%s'

en: Viewing %2$s post (of %4$s total) | Viewing %1$s posts - %2$s through %3$s (of %4$s total)
ro[0]: Vizualizare %2$s articol (din %4$s în total)
ro[1]: Vizualizare %1$s articole - %2$s la %3$s (din %4$s în total)
ro[2]: Vizualizare %1$s de articole - %2$s la %3$s (din %4$s în total)

en: Viewing %1$s post | Viewing %1$s posts
ro[0]: Vizualizare %1$s aticol
ro[1]: Vizualizare %1$s aticole
ro[2]: Vizualizare %1$s de aticole

en: Viewing %2$s replies (of %4$s total) | Viewing %1$s replies - %2$s through %3$s (of %4$s total)
ro[0]: Vizualizare %2$s răspuns (din %4$s în total)
ro[1]: Vizualizare %1$s răspunsuri - %2$s la %3$s (din %4$s în total)
ro[2]: Vizualizare %1$s de răspunsuri - %2$s la %3$s (din %4$s în total)

en: Viewing %1$s reply | Viewing %1$s replies
ro[0]: Vizualizare %1$s răspuns
ro[1]: Vizualizare %1$s răspunsuri
ro[2]: Vizualizare %1$s de răspunsuri

en: Viewing %1$s reply thread | Viewing %1$s reply threads
ro[0]: Vezi %1$s fir de răspunsuri
ro[1]: Vezi %1$s fire de răspunsuri
ro[2]: Vezi %1$s de fire de răspunsuri

en: Split the topic from this reply
ro: Împarte acest subiect de la acest răspuns

en: Split
ro: Împarte

en: Move this reply
ro: Mută acest răspuns

en: Move
ro: Mută

en: Unspam
ro: Anulează marcarea ca spam

en: Are you sure you want to delete that permanently?
ro: Esțti sigur că vrei să ștergi asta definitiv?

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Visit %s's website
ro: Vizitează site-ul lui %s

en: View %s's profile
ro: Vezi profilul lui %s

en: Anonymous
ro: Anonim

en: This reply was modified %1$s by %2$s.
ro: Acest răspuns a fost modificat %1$s de către %2$s.

en: This reply was modified %1$s by %2$s. Reason: %3$s
ro: Acest răspuns a fost modificat %1$s de către %2$s. Motivul: %3$s

[ctx: date at time]
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: No replies found in Trash
ro: Nu am găsit niciun răspuns în La gunoi

en: No replies found
ro: Niciun răspuns găsit

en: Search Replies
ro: Căutare răspunsuri

en: View Reply
ro: Vezi răspuns

en: Edit Reply
ro: Editează răspuns

en: Create New Reply
ro: Creează răspuns nou

en: New Reply
ro: Răspuns nou

en: Replies: %s
ro: Răspunsuri: %s

en: All Posts
ro: Toate articolele

en: <strong>Error</strong>: There was a problem deleting the reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la ștergerea răspunsului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem untrashing the reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la recuperarea răspunsului din coșul de gunoi.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem trashing the reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la aruncarea la gunoi a răspunsului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem marking the reply as spam.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la marcarea răspunsului ca spam.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unmarking the reply as spam.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la anularea marcării răspunsului ca spam.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new topics. The reply could not be converted into a topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să creezi subiecte noi. Răspunsul nu a putut fi convertit într-un subiect.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem converting the reply into the topic. Please try again.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la convertirea răspunsului într-un subiect. Te rog încearcă din nou.

en: Reply To: %s
ro: Răspunde la: %s

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to move to was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul pe care vrei să-l muți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: You need to choose a valid move option.
ro: <strong>Eroare</strong>: trebuie să alegi o opțiune de mutare validă.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the source topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi subiectul sursă.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to move from was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul din care vrei să muți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to move was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul pe care ai vrut să-l muți nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be edited at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul tău nu poate fi editat acum.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi acel răspuns.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to edit was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul pe care vrei să-l editezi nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Reply ID not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu am găsit ID-ul răspunsului.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem adding the tags to the topic.
ro: <strong>Eroare</strong>: a fost o problemă la adăugarea etichetelor la subiect.

en: <strong>Error</strong>: Topic is closed.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul este închis.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be created at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul tău nu poate fi creat în acest moment.

en: <strong>Error</strong>: Duplicate reply detected; it looks as though you&#8217;ve already said that.
ro: <strong>Eroare</strong>: am detectat un răspuns duplicat; se pare că ai creat anterior acest răspuns.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be empty.
ro: <strong>Eroare</strong>: răspunsul tău nu poate fi gol.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new replies in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este ascuns și nu ai capabilitatea să citești sau să creezi răspunsuri noi în el.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new replies in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este privat și nu ai capabilitatea să citești sau să creezi răspunsuri noi în el.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new replies.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum a fost închis pentru răspunsuri noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No replies can be created in this forum.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este o categorie. Nu poate fi creat niciun răspuns pe acest forum.

en: <strong>Error</strong>: Forum does not exist.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul nu există.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID cannot be a negative number.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul forumului nu poate fi un număr negativ.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID must be a number.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul forumului trebuie să fie un număr.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID is missing.
ro: <strong>Eroare</strong>: lipsește ID-ul forumului.

en: <strong>Error</strong>: Topic does not exist.
ro: <strong>Eroare</strong>: subiectul nu există.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID cannot be a negative number.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul subiectului nu poate fi un număr negativ.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID must be a number.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul subiectului trebuie să fie un număr.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID is missing.
ro: <strong>Eroare</strong>: lipsește ID-ul subiectului.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to reply.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să răspunzi.

en: This forum is empty.
ro: Acest forum este gol.

en: This forum has %1$s and %2$s.
ro: Acest forum are %1$s și %2$s.

en: This category has %1$s and %2$s.
ro: Această categorie are %1$s și %2$s.

en: This forum has %1$s, and was last updated %2$s by %3$s.
ro: Acest forum are %1$s și a fost actualizat ultima dată %2$s de %3$s.

en: This category has %1$s, and was last updated %2$s by %3$s.
ro: Această categorie are %1$s și a fost actualizată ultima dată %2$s de %3$s.

en: %s reply | %s replies
ro[0]: %s răspuns
ro[1]: %s răspunsuri
ro[2]: %s de răspunsuri

en: %s topic | %s topics
ro[0]: %s subiect
ro[1]: %s subiecte
ro[2]: %s de subiecte

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Parent Forum:
ro: Forum părinte:

en: No forums found in Trash
ro: Nu am găsit niciun forum în La gunoi

en: No forums found
ro: Niciun forum găsit

en: View Forum
ro: Vezi forum

en: Edit Forum
ro: Editează forum

en: Create New Forum
ro: Creează forum nou

en: New Forum
ro: Forum nou

[ctx: Make forum hidden]
en: Hidden
ro: Ascunde

[ctx: Make forum private]
en: Private
ro: Privat

[ctx: Forum is a category]
en: Category
ro: Categorie

[ctx: Close the forum]
en: Closed
ro: Închis

[ctx: Open the forum]
en: Open
ro: Deschide

en: <strong>Error</strong>: Your forum cannot be edited at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul tău nu poate fi editat acum.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that forum.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să editezi acel forum.

en: <strong>Error</strong>: The forum you want to edit was not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul pe care vrei să-l editezi nu a fost găsit.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID not found.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu am găsit ID-ul forumului.

en: <strong>Error</strong>: Your forum cannot be created at this time.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul tău nu poate fi creat în acest moment.

en: <strong>Error</strong>: This forum already exists.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum există deja.

en: <strong>Error</strong>: Slow down; you move too fast.
ro: <strong>Eroare</strong>: mai încet; te miști prea repede.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new forums in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este ascuns și nu ai capabilitatea să citești în forumuri sau să creezi alte forumuri noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new forums in it.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este privat și nu ai capabilitatea să citești în forumuri sau să creezi alte forumuri noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new forums.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum a fost închis pentru forumuri noi.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No forums can be created in this forum.
ro: <strong>Eroare</strong>: acest forum este o categorie. Nu poate fi creat niciun forum în acest forum.

en: <strong>Error</strong>: Your forum must have a parent.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul trebuie să aibă un părinte.

en: <strong>Error</strong>: Your forum description cannot be empty.
ro: <strong>Eroare</strong>: descrierea forumului nu poate fi goală.

en: <strong>Error</strong>: Your forum needs a title.
ro: <strong>Eroare</strong>: forumul tău are nevoie de un titlu.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new forums.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să creezi forumuri noi.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to mark notifications for that user.
ro: <strong>Eroare</strong>: nu ai permisiunea să marchezi notificările pentru acel utilizator.

en: You have %1$d new reply to %2$s
ro: Ai %1$d răspunsuri noi la %2$s

en: You have %1$d new reply to %2$s from %3$s
ro: Ai %1$d răspunsuri noi la %2$s din %3$s

en: Topic Replies
ro: Răspunsuri la subiect

en: Subscribed Topics
ro: Subiecte abonate

en: Search Forums...
ro: Căutare forumuri...

en: This group does not currently have a forum.
ro: Acest grup nu are încă un forum.

en: Group Forum
ro: Forum pentru grupuri

[ctx: group admin edit screen]
en: Discussion Forum
ro: Forum de discuții

en: <strong>Error</strong>: Are you sure you wanted to do that?
ro: <strong>Eroare</strong>: sigur vrei să faci asta?

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Network administrators can reconfigure which forum belongs to this group.
ro: Administratorii de rețea pot reconfigura ce forumuri aparțin de acest grup.

en: Group Forum:
ro: Forum pentru grupuri:

en: Saying no will not delete existing forum content.
ro: Spunând nu conținutul forumului existent nu va fi șters.

en: Yes. I want this group to have a forum.
ro: Da. Vreau ca acest grup să aibă un forum.

en: Create a discussion forum to allow members of this group to communicate in a structured, bulletin-board style fashion.
ro: Crează o discuție pe forum pentru a permite membrilor acestui grup să comunice într-un mod structurat în stilul buletin-bordurilor.

en: Group Forum Settings
ro: Setări forumuri pentru grupuri

en: %1$s replied to the topic %2$s in the forum %3$s
ro: %1$s a răspuns pe subiectul %2$s în forumul %3$s

en: %1$s started the topic %2$s in the forum %3$s
ro: %1$s a început subiectul %2$s pe ​​forumul %3$s

en: New forum reply
ro: Răspuns nou pe forum

en: New forum topic
ro: Subiect nou pe forum

en: No recorded history. Akismet has not checked this post.
ro: Niciun istoric înregistrat. Akismet n-a verificat acest articol.

en: Akismet History
ro: Istoric Akismet

en: Akismet was unable to check this post (response: %s), will automatically retry again later.
ro: Akismet nu a putut să verifice acest articol (răspuns: %s), dar va reîncerca automat mai târziu.

en: Akismet cleared this post as not spam
ro: Akismet a verificat că acest articol nu e spam

en: Post status was changed to %s
ro: Starea articolului a fost schimbată la %s

en: Akismet caught this post as spam
ro: Akismet a prins acest articol ca spam

en: No response
ro: Niciun răspuns

note: translators: 1: reporter name, 2: comment type
en: %1$s reported this %2$s as not spam
ro: %1$s a raportat acest %2$s că nu e spam

note: translators: 1: reporter name, 2: comment type
en: %1$s reported this %2$s as spam
ro: %1$s a raportat acest %2$s că e spam

en: Hello World!
ro: Salut lume!

en: General
ro: Generale

en: Editable forum roles no longer exist.
ro: Rolurile editabile de pe forum nu mai există.

en: Moderators
ro: Moderatori

en: Recent Replies
ro: Răspunsuri recente

en: Show reply author:
ro: Arată autorul răspunsului:

en: Maximum replies to show:
ro: Numărul maxim de răspunsuri de afișat:

[ctx: widgets]
note: translators: 1: reply author, 2: reply link
en: %1$s on %2$s
ro: %1$s pe %2$s

[ctx: widgets]
note: translators: 1: reply author, 2: reply link, 3: reply timestamp
en: %1$s on %2$s %3$s
ro: %1$s pe %2$s %3$s

en: (bbPress) Recent Replies
ro: (bbPress) Răspunsuri recente

en: A list of the most recent replies.
ro: O listă cu cele mai recente răspunsuri.

en: Forum Statistics
ro: Statistici forum

en: (bbPress) Statistics
ro: (bbPress) Statistici

en: Some statistics from your forum.
ro: Câteva statistici de pe forumul tău.

en: Recent Topics
ro: Subiecte recente

en: Topics With Recent Replies
ro: Subiecte cu răspunsuri recente

en: Popular Topics
ro: Subiecte populare

en: Newest Topics
ro: Cele mai noi subiecte

en: Order By:
ro: Ordonează după:

en: Show topic author:
ro: Arată autorul subiectului:

en: Show post date:
ro: Arată data publicării:

en: Maximum topics to show:
ro: Numărul maxim de subiecte de afișat:

[ctx: widgets]
en: by %1$s
ro: de %1$s

en: (bbPress) Recent Topics
ro: (bbPress) Subiecte recente

en: "0" to show only root - "any" to show all
ro: "0" pentru a afișa doar rădăcina - "toate" pentru a afișa tot

en: Parent Forum ID:
ro: ID forum părinte:

en: (bbPress) Forums List
ro: (bbPress) Listă forumuri

en: A list of forums with an option to set the parent.
ro: O listă de forumuri cu o opțiune pentru a seta părintele.

en: Search Forums
ro: Căutare forumuri

en: (bbPress) Forum Search Form
ro: (bbPress) Formular de căutare în forum

en: The bbPress forum search form.
ro: Formular de căutare pe forumul bbPress.

en: (bbPress) Topic Views List
ro: (bbPress) Listă vederi subiecte

en: A list of registered optional topic views.
ro: O listă cu vederi opționale înregistrate pentru subiecte.

en: Lost Password URI:
ro: URI parolă pierdută:

en: Register URI:
ro: URI înregistrare:

en: Title:
ro: Titlu:

en: Lost Password
ro: Parolă pierdută

en: Register
ro: Înregistrare

en: Password
ro: Parolă

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Log In
ro: Autentificare

en: (bbPress) Login Widget
ro: (bbPress) Piesă autentificare

en: A simple login form with optional links to sign-up and lost password pages.
ro: Un formular simplu de înregistrare cu legături opționale pentru paginile de înscriere și pierderea parolei.

en: View: %s
ro: Vezi:%s

en: Edit %s's Profile
ro: Editează Profilul lui %s

en: Edit Your Profile
ro: Editează profilul tău

note: translators: user's display name
en: %s's Replies
ro: Răspunsurile lui %s

en: %s Topic | %s Topics
ro[0]: %s subiect
ro[1]: %s subiecte
ro[2]: %s de subiecte

en: Topic: %s
ro: Subiect: %s

en: Topic Tag Edit: %s
ro: Editare etichetă subiect: %s

en: Reply Edit: %s
ro: Editare răspuns: %s

en: Topic Edit: %s
ro: Editare subiect: %s

en: Forum Edit: %s
ro: Editare forum: %s

en: Log Out
ro: Dezautentificare

en: Edit
ro: Editează

en: Topic Tag: %s
ro: Etichetă subiect: %s

en: (Edit)
ro: (Editează)

en: Home
ro: Acasă

en: None available
ro: Indisponibile

en: No forums available
ro: Niciun forum dispobnibil

en: No topics available
ro: Niciun subiect dispobil

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
ro: Etichetele de interogare condițională nu funcționează înainte ca interogarea să fie făcută. Înainte de asta, întotdeauna returnează fals.

en: %1$s wrote:
    
    %2$s
    
    Topic Link: %3$s
    
    -----------
    
    You are receiving this email because you subscribed to a forum.
    
    Login and visit the topic to unsubscribe from these emails.
ro: %1$s a scris:
    
    %2$s
    
    Legătură subiect: %3$s
    
    -----------
    
    Primești acest email pentru că te-ai abonat la un forum.
    
    Autentifică-te și vizitează subiectul pentru a te dezabona de la aceste emailuri.

en: %1$s wrote:
    
    %2$s
    
    Post Link: %3$s
    
    -----------
    
    You are receiving this email because you subscribed to a forum topic.
    
    Login and visit the topic to unsubscribe from these emails.
ro: %1$s a scris:
    
    %2$s
    
    Legătură articol: %3$s
    
    -----------
    
    Ai primit acest email pentru că ești abonat la un subiect al forumului.
    
    Autentifică-te pentru a vizita subiectul și a te dezabona de la acete emailuri.

en: Trashed: %s
ro: Aruncate la gunoi: %s

en: Spammed: %s
ro: Spamat: %s

en: Private: %s
ro: Privat: %s

en: %s ago
ro: acum %s

en: right now
ro: chiar acum

en: sometime
ro: cândva

en: Site Role
ro: Rol pe site

en: Change
ro: Schimbă

en: Change forum role to&hellip;
ro: Schimbă rolul pe forum la&hellip;

en: &mdash; No role for these forums &mdash;
ro: &mdash; Niciun rol pe aceste forumuri &mdash;

en: Forum Role
ro: Rol pe forum

en: Topic saved.
ro: Subiect  salvat.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Topic restored to revision from %s
ro: Am restaurat subiectul la revizia din %s

en: Topic updated.
ro: Subiect actualizat.

en: Mark this topic as spam
ro: Marchează aceast subiect ca spam

en: Mark the topic as not spam
ro: Marchează acest subiect ca spam

en: (to front)
ro: (în față)

en: Stick this topic to front
ro: Evidențiază subiectul în față

en: Stick
ro: Evidențiază

en: Stick this topic to its forum
ro: Evidențiază subiectul în forumul său

en: Unstick
ro: Anulează evidențierea

en: Unstick this topic
ro: Anulează evidențierea subiectului

[ctx: Open a Topic]
en: Open
ro: Deschide

en: Open this topic
ro: Deschide acest subiect

[ctx: Close a Topic]
en: Close
ro: Închidere

en: Close this topic
ro: Închide acest subiect

en: No Replies
ro: Niciun răspuns

en: Voices
ro: Opinii

en: Topic "%1$s" successfully unmarked as spam.
ro: Subiectul "%1$s" a fost demarcat cu succes din spam.

en: There was a problem unmarking the topic "%1$s" as spam.
ro: A fost o problemă la demarcarea subiectului "%1$s" din spam.

en: Topic "%1$s" successfully marked as spam.
ro: Subiectul "%1$s" a fost marcat cu succes ca spam.

en: There was a problem marking the topic "%1$s" as spam.
ro: A fost o problemă în marcarea subiectului "%1$s" ca spam.

en: Topic "%1$s" successfully unapproved.
ro: Subiectul "%1$s" a fost dezaprobat cu succes.

en: There was a problem unsticking the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă la anularea evidențierii subiectului „%1$s”.

en: Topic "%1$s" successfully approved.
ro: Subiectul "%1$s" a fost aprobat cu succes.

en: There was a problem sticking the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă la evidențierea subiectului „%1$s”.

en: Topic "%1$s" successfully stuck to front.
ro: Subiectul "%1$s" a fost evidențiat cu succes în față.

en: There was a problem sticking the topic "%1$s" to front.
ro: A fost o problemă la evidențierea subiectului „%1$s” în față.

en: Topic "%1$s" successfully closed.
ro: Subiectul "%1$s" a fost închis cu succes.

en: There was a problem closing the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă la închiderea subiectului "%1$s".

en: Topic "%1$s" successfully opened.
ro: Subiectul "%1$s" a fost deschis cu succes.

en: There was a problem opening the topic "%1$s".
ro: A fost o problemă la deschiderea subiectului "%1$s".

en: The forum was not found.
ro: Forumul nu a fost găsit.

en: <strong>Topic Type</strong> dropdown indicates the sticky status of the topic. Selecting the super sticky option would stick the topic to the front of your forums, i.e. the topic index, sticky option would stick the topic to its respective forum. Selecting normal would not stick the topic anywhere.
ro: <strong>Tip subiect</strong> e o listă desfășurată ce indică starea de evidențiere a subiectului. Selectarea opțiunii super evidențiere va scoate subiectul în fața forumurilor tale, de ex. opțiunea de evidențiere index subiecte va scoate subiectul în fața forumului respectiv. Selectând normal subiectul nu va fi evidențiat nicăieri.

en: <strong>Forum</strong> dropdown determines the parent forum that the topic belongs to. Select the forum or category from the dropdown, or leave the default "No forum" to post the topic without an assigned forum.
ro: Lista derulantă <strong>Forum</strong> determină forumul părinte căruia îi aparține subiectul. Selectează forumul sau categoria din listă, ori lasă valoarea implicită (Niciun forum) pentru a publica subiectul fără un forum căruia să-i fie asociat.

en: Select the attributes that your topic should have:
ro: Selectare atribute pe care subiectul tău ar trebui să le aibă:

en: Topic Attributes
ro: Atribute subiect

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your topic without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a topic thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ro: <strong>Imagine reprezentativă</strong> - Aceasta îți permite să asociezi o imagine cu forumul tău fără să o inserezi în el. Acest lucru este de obicei folositor doar atunci când tema o folosește ca miniatură pentru subiect în prima pagină, ca antet personalizat, etc.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your topic in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a topic or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a topic to be published in the future or backdate a topic.
ro: <strong>Publică</strong> - Poți seta termenii publicării subiectului tău în caseta de Publicare. Pentru Stare, Vizibilitate și Publicare (imediată), dă clic pe legătura Editare pentru a dezvălui mai multe opțiuni. Vizibilitatea include opțiuni de protejare cu parolă a subiectului tău sau de a o face să stea deasupra blogului tău indefinit (evidențiat). Publicarea (imediată) îți permite să setezi o dată și un timp în viitor sau trecut, astfel că poți planifica publicarea unui subiect în viitor sau să-l antedatezi.

en: <strong>Topic Editor</strong> - Enter the text for your topic. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your topic text. You can insert media files by clicking the icons above the topic editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular topic editor.
ro: <strong>Editor subiect</strong> - Introdu textul pentru subiectul tău. Sunt două moduri de editare: Vizual și HTML. Alege modul prin clic pe filele corespunzătoare. Modul vizual îți oferă un editor WYSIWYG (what you see is what you get - ceea ce vezi e ceea ce obții). Dă clic pe ultimul icon din rând pentru a obține al doilea rând de controale. Modul HTML permite introducerea de cod HTML alături de textul pentru subiect. Poți insera fișiere media dând clic pe iconul de deasupra editorului de răspuns și apoi să urmezi indicațiile. Poți intra în modul de scriere fără distragerea atenției prin iconul de ecran complet în modul vizual (penultimul din rândul de sus) sau prin butonul de ecran complet când ești în mod HTML (ultimul din rând). Odată ajuns în acest mod, poți reface ca vizibile butoanele trecând peste partea de sus. Ieșire ecran complet te aduce înapoi în editorul obișnuit de subiect.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your topic. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ro: <strong>Titlu</strong> - Introdu un titlu pentru subiectul tău. După ce introduci titlul, vei vedea o legătură permanentă dedesubt, pe care o poți edita.

en: Title and Topic Editor
ro: Editor titlu și subiect

en: The title field and the big topic editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ro: Câmpul de titlu și zona mare de editare a subiectului sunt pe poziții fixe, dar toate celelalte casete pot fi repoziționate folosind trage-și-plasează, ori pot fi minimizate sau expandate cu un clic pe bara de titlu a fiecăreia. Folosește fila Opțiuni ecran pentru a afișa mai multe casete (Rezumat, Trackback-uri trimise, Câmpuri personalizate, Discuție, Descriptor, Autor) sau alege aranjamentul ecranului pe 1- sau 2-coloane.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected topics at once. To remove a topic from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ro: Când folosești editarea în masă, poți schimba deodată metadatele (categorii, autor, etc) pentru toate subiectele selectate. Pentru a elimina un subiect din grupare, trebuie doar să-l debifeazi.

en: You can also edit, spam, or move multiple topics to the trash at once. Select the topics you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
ro: De asemenea, poți să editezi, să marchezi ca spam sau să arunci la gunoi mai multe subiecte deodată. Selectează subiectele, pune o bifă în dreptul lor, apoi alege acțiunea pe care vrei s-o întreprinzi în meniul Acțiuni în masă și dă clic pe Aplică.

en: <strong>Stick <em>(to front)</em></strong> will keep the selected topic &#8217;pinned&#8217; to the top of ALL forums and be visable in any forums topics list.
ro: <strong>Evidențiază <em>(în față)</em></strong> va păstra subiectul selectat &#8217;fixat&#8217; în capul TUTUROR forumurilor și va fi vizibil în orice listă de subiecte a oricărui forum.

en: <strong>Stick</strong> will keep the selected topic &#8217;pinned&#8217; to the top the parent forum topic list.
ro: <strong>Evidențiază</strong> va păstra subiectul selectat &#8217;fixat&#8217; în capul listei de subiecte a forumului părinte.

en: <strong>Close</strong> will mark the selected forum as &#8217;closed&#8217; and disable the ability to post new topics and replies in it.
ro: <strong>Închide</strong> va marca forumul selectat ca „închis” și dezactivează posibilitatea de a publica subiecte și răspunsuri noi în forum.

en: <strong>Spam</strong> removes your topic from this list and places it in the spam queue, from which you can permanently delete it.
ro: <strong>Spam</strong> înlătură subiectul tău din această listă și-l pune în coada de spam, de unde îl poți șterge definitiv.

en: <strong>Trash</strong> removes your topic from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ro: <strong>Gunoi</strong> înlătură subiectul tău din această listă și-l pune la gunoi, de unde poți să-l ștergi definitiv.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that topic. You can also reach that screen by clicking on the topic title.
ro: <strong>Editare</strong> te duce la ecranul de editare pentru acel subiect. Poți de asemenea să ajungi la el dând clic pe titlul subiectului.

en: Hovering over a row in the topics list will display action links that allow you to manage your topic. You can perform the following actions:
ro: Dacă treci peste un rând din lista cu subiecte, vor fi afișate legături de acțiune care îți permit să administrezi subiectele. Poți să execuți următoarele acțiuni:

en: You can filter the list of topics by topic status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, Pending, Trashed, Closed, or Spam  topics. The default view is to show all topics.
ro: Poți să filtrezi lista cu subiecte după starea subiectului folosind legăturile din stânga sus pentru a arată toate subiectele, subiectele publicate sau aruncate la gunoi. Vizualizarea implicită va arăta toate subiectele.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many topics to list per screen using the Screen Options tab.
ro: Poți să ascunzi sau să afișezi coloanele în funcție de nevoile tale și să alegi câte subiecte să arăți pe ecran folosind fila Opțiuni ecran.

en: This screen displays the individual topics on your site. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ro: Acest ecran afișează subiectele individuale de pe site-ul tău. Poți să personalizezi afișarea acestui ecran ca să se potrivească cu fluxul tău de lucru.

en: Dropping Conversion Table&hellip; %s
ro: Șterg tabelul de conversii&hellip; %s

en: Deleting Topic Tags&hellip; %s
ro: Șterg etichetele de subiect&hellip; %s

en: Success!
ro: Succes!

en: Reset bbPress
ro: Resetează bbPress

en: This process cannot be undone.
ro: Acest proces nu mai poate fi anulat.

en: This option will delete all previously imported users, and cannot be undone.
ro: Această opțiune va șterge toți utilizatorii anterior importați și nu poate fi anulată.

en: Say it ain't so!
ro: Spune că nu-i așa!

en: Delete imported users?
ro: Șterge utilizatorii importați?

en: Importer Helper Data
ro: Date de ajutor ale importerului

en: Forum User Roles
ro: Roluri utilizatori forum

en: Forum Activity
ro: Activitatea pe forum

en: Forum Settings
ro: Setări forum

en: All Topic Tags
ro: Toate etichetele subiectelor

en: All Replies
ro: Toate răspunsurile

en: All Topics
ro: Toate Subiectele

en: All Forums
ro: Toate forumurile

en: The following data will be removed:
ro: Următoarele date vor fi înlăturate:

en: Backup your database before proceeding.
ro: Fă un backup bazei de date înainte de a începe.

en: Recalculating the topic for each post&hellip; %s
ro: Refac subiectul pentru fiecare articol&hellip; %s

en: Recalculating the forum for each post&hellip; %s
ro: Refac forumul pentru fiecare articol&hellip; %s

en: Recalculating forum visibility&hellip; %s
ro: Refac vizibilitatea forumului&hellip; %s

en: Repairing the sticky topic to the parent forum relationships&hellip; %s
ro: Repararea subiectului scos în față în relațiile forumului părinte&hellip; %s

en: Recomputing latest post in every topic and forum&hellip; %s
ro: Renumărarea ultimului articol în fiecare subiect și forum&hellip; %s

en: Complete! %s users updated.
ro: Terminat! %s utilizatori actualizați.

en: Remapping forum role for each user on this site&hellip; %s
ro: Redefinesc rolurile pe forum pentru fiecare utilizator de pe acest site… %s

en: Removing trashed forums from user subscriptions&hellip; %s
ro: Înlătur forumurile aruncate la gunoi din abonamentele utilizatorilor… %s

en: Removing trashed topics from user subscriptions&hellip; %s
ro: Înlătur subiectele date la gunoi din abonamentele utilizatorului&hellip; %s

en: Nothing to remove!
ro: Nimic de înlăturat!

en: Removing unpublished topics from user favorites&hellip; %s
ro: Înlătur subiectele nepublicate din preferatele utilizatorilor… %s

en: Counting the number of topics to which each user has replied&hellip; %s
ro: Număr subiectele la care a răspuns fiecare utilizator&hellip; %s

en: Counting the number of topics each user has created&hellip; %s
ro: Calculez numărul de subiecte create de fiecare utilizator… %s

en: Counting the number of replies in each forum&hellip; %s
ro: Număr răspunsurile din fiecare forum... %s

en: Counting the number of topics in each forum&hellip; %s
ro: Număr subiectele din fiecare forum&hellip; %s

en: Complete! %s groups updated; %s forums updated; %s forum statuses synced.
ro: Gata! Am actualizat %s grupuri; am actualizat %s forumuri; am sincronizat %s stări pentru forumuri.

en: group-forums
ro: grup-forumuri

en: Group Forums
ro: Forumuri pentru grupuri

en: Upgrading BuddyPress group-forum relationships&hellip; %s
ro: Actualizez relațiile forumurilor pentru grupuri BuddyPress&hellip; %s

en: Counting the number of pending, spammed, and trashed replies in each forum&hellip; %s
ro: Număr răspunsurile în așteptare, marcate ca spam și aruncate la gunoi din fiecare forum&hellip; %s

en: Counting the number of voices in each topic&hellip; %s
ro: Număr opiniile din fiecare subiect... %s

en: Complete!
ro: Finalizat!

en: Failed!
ro: Eșuat!

en: Counting the number of replies in each topic&hellip; %s
ro: Număr răspunsurile pentru fiecare subiect... %s

en: Remap all users to default forum roles
ro: Redefinește toți utilizatorii la rolurile implicite din forum

en: Remove unpublished forums from user subscriptions
ro: Înlătură forumurile nepublicate din abonamentele utilizatorului

en: Remove unpublished topics from user subscriptions
ro: Înlătură subiectele nepublicate din abonamentele utilizatorilor

en: Remove unpublished topics from user favorites
ro: Înlătură subiectele nepublicate din preferințele utilizatorilor

en: Recount replies for each user
ro: Numără din nou răspunsurile pentru fiecare utilizator

en: Recount topics for each user
ro: Numără din nou subiectele pentru fiecare utilizator

en: Recount replies in each topic
ro: Numără din nou răspunsurile din fiecare subiect

en: Recount replies in each forum
ro: Numără din nou răspunsurile din fiecare forum

en: Recount topics in each forum
ro: Numără din nou subiectele din fiecare forum

en: Upgrade BuddyPress Group Forum relationships
ro: Actualizează relațiile forumurilor pentru grupuri BuddyPress

en: Recalculate sticky relationship of each topic
ro: Refacerea relațiilor evidențiate pentru fiecare subiect

en: Recalculate last activity in each topic and forum
ro: Refă ultimele activități pentru fiecare subiect și forum

en: Recalculate private and hidden forums
ro: Refă forumurile private și ascunse

en: Some of these tools create substantial database overhead. Use caution when running more than 1 upgrade at a time.
ro: Unele dintre aceste unelte creează o supraîncărcare substanțială a bazei de date. Folosește-le cu prudență când rulezi mai multe actualizări simultan.

en: bbPress keeps track of relationships between forums, topics, replies, topic-tags, favorites, subscriptions, and users. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import or migration. Use the tools below to manually recalculate these relationships.
ro: bbPress urmărește relațiile dintre forumuri, subiecte, răspunsuri, etichete de subiecte, favorite, abonamente și utilizatori. Ocazional aceste relații se desincronizează, cel mai adesea după un import sau o migrare. Folosește uneltele de mai jos pentru a reface manual aceste relații.

en: Possible %1$s conflict: %2$s
ro: Posibil conflict %1$s: %2$s

en: %s page
ro: %s pagină

en: Topic tag slug
ro: Descriptor etichetă subiect

en: View base
ro: Vezi baza

en: User base
ro: Bază de utilizatori

en: Reply slug
ro: Descriptor răspuns

en: Topic slug
ro: Descriptor subiectv

en: Forum slug
ro: Descriptor forum

en: Topics base
ro: Bază subiecte

en: Forums base
ro: Bază forum

en: Category base
ro: Bază categorie

en: Tag base
ro: Bază etichetă

en: Menus
ro: Meniuri

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Pages
ro: Pagini

en: Posts
ro: Mesaje

en: In the event of a slug collision with WordPress or BuddyPress, a warning will appear next to the problem slug(s).
ro: În eventualitatea unei coliziuni a descriptorilor cu cei ai WordPress sau BuddyPress, va apare o atenționare alături de descriptorii cu probleme.

en: "Single Slugs" are used as a prefix when viewing an individual forum, topic, reply, user, or view.
ro: "Descriptori singulari" sunt folosiți ca prefix la vizualizarea individuală a forumurilor, subiectelor, răspunsurilor, utilizatorilor sau vederilor.

en: "Archive Slugs" are used as the "root" for your forums and topics. If you combine these values with existing page slugs, bbPress will attempt to output the most correct title and content.
ro: "Descriptori arhive" sunt folosiți ca "rădăcină" pentru forumurile și subiectele tale. Dacă combini aceste valori cu descriptorii de pagină existenți, bbPress va încerca să scoată cel mai corect titlu și conținut.

en: The "Slugs" section allows you to control the permalink structure for your forums.
ro: Secțiunea „Descriptori” îți permite să controlezi structura legăturilor permanente pentru forumurile tale.

en: Slugs
ro: Descriptori

en: These are broken up into two separate groups: one for what appears in your theme, another for RSS feeds.
ro: Acestea sunt împărțite în două grupuri separate: unul pentru ce apare în tema ta, altul pentru fluxurile RSS.

en: This is comparable to the WordPress "Reading Settings" page, where you can set the number of posts that should show on blog pages and in feeds.
ro: Acesta e comparabil cu pagina "Setări citire" din WordPress, de unde puteai seta numărul de articole ce trebuie afișate pe paginile de blog sau în fluxuri.

en: The "Per Page" section allows you to control the number of topics and replies appear on each page.
ro: Secțiunea „Per pagină” îți permite să controlezi numărul de subiecte și răspunsuri pe fiecare pagină.

en: Per Page
ro: Per Pagină

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ro: Trebuie să dai clic pe butonul de Salvare modificări la baza ecranului pentru ca noile setări să aibă efect.

en: Auto-embed will embed the media content from a URL directly into the replies. For example: links to Flickr and YouTube.
ro: Înglobarea automată va îngloba direct în răspunsuri elemente media dintr-un URL. De exemplu: legături la Flickr și YouTube.

en: The Fancy Editor brings the luxury of the Visual editor and HTML editor from the traditional WordPress dashboard into your theme.
ro: Editor deosebit aduce luxurianta bogăție de opțiuni a editorului Vizual și HTML din panoul de control al WordPress în tema ta.

en: "Anonymous Posting" allows guest users who do not have accounts on your site to both create topics as well as replies.
ro: „Publicare anonimă” permite vizitatorilor, care nu au conturi pe site-ul tău, să creeze atât subiecte cât și răspunsuri.

en: Topic-Tags allow users to filter topics between forums. This is enabled by default.
ro: Etichetele pentru subiecte permit utilizatorilor să filtreze subiectele din forumuri. Ele sunt activate implicit.

en: Subscriptions allow users to subscribe for notifications to topics that interest them. This is enabled by default.
ro: Abonamentele permit utilizatorilor să se aboneze prin notificări la subiectele de care sunt interesați. Sunt activate implicit.

en: Favorites are a way for users to save and later return to topics they favor. This is enabled by default.
ro: Favoritele sunt un mod pe care utilizatorii îl pot folosi pentru a salva și mai târziu a se întoarce la subiecte de interes. Acesta este validat implicit.

en: "Throttle time" is the amount of time required between posts from a single author. The higher the throttle time, the longer a user will need to wait between posting to the forum.
ro: "Timpul de repetiție" este intervalul de timp dintre două publicări ale aceluiași autor. Cu cât acesta este mai mare, cu atât mai mult va trebui utilizatorul să aștepte între două publicări pe forum.

en: You can choose to lock a post after a certain number of minutes. "Locking post editing" will prevent the author from editing some amount of time after saving a post.
ro: Poți să alegi să blochezi un articol după un anumit număr de minute. „Blochez editarea articolului” va împiedica autorul să-l editeze pentru o anumită perioadă de timp după ce articolul a fost salvat.

en: In the Database Settings you have a number of options:
ro: În setările bazei de date ai mai multe opțiuni:

en: Main Settings
ro: Setări principale

en: Please see the additional help tabs for more information on each individual section.
ro: Pentru mai multe informații despre fiecare secțiune în parte, te rog să vezi filele suplimentare pentru ajutor.

en: This screen provides access to all of the Forums settings.
ro: Acest ecran oferă acces la toate setările forumurilor.

en: Keep this high to prevent too-many-connection issues.
ro: Păstrează-l mare pentru a împiedica problemele de tip prea-multe-conexiuni

en: Keep this low if you experience out-of-memory issues.
ro: Păstrează-l mic dacă apar probleme de memorie-insuficientă.

en: Some optional parameters to help tune the conversion process.
ro: Câțiva parametri opționali care să te ajute să ajustezi procesul de conversie.

en: Name of the database with your old forum data
ro: Numele bazei de date cu vechiul tău forum

en: Use default %s if unsure
ro: Dacă nu știi sigur, folosește portul %s ca implicit

en: The previous forum software
ro: Software-ul pentru forumul anterior

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Forums Settings
ro: Setări forum

en: Allow Akismet to actively prevent forum spam.
ro: Permite Akismet să prevină activ spamul de pe forum.

en: Forum settings for Akismet
ro: Setări forumuri pentru Akismet

en: Allow BuddyPress Groups to have their own forums
ro: Permite grupurilor BuddyPress să aibă propriile forumuri

en: Forum settings for BuddyPress
ro: Setări forumuri pentru BuddyPress

en: Custom slugs for single forums, topics, replies, tags, views, edit, and search.
ro: Descriptori personalizați pentru forumuri, subiecte, răspunsuri, etichete, vizualizări, editări și căutări individuale.

en: Customize your user profile slugs.
ro: Personalizează-ți descriptorii profilelor de utilizator.

en: Forum Index
ro: Index forum

en: Prefix all forum content with the Forum Root slug (Recommended)
ro: Prefixează tot conținutul forumului cu descriptorul rădăcinii forumului (recomandat)

en: Customize your Forums root. Partner with a WordPress Page and use Shortcodes for more flexibility.
ro: Personalizează-ți rădăcina forumurilor. Asociază-l cu o pagină Wordpress și folosește scurtăturile pentru mai multă flexibilitate.

en: How many topics and replies to show per RSS page
ro: Câte subiecte și răspunsuri să fie afișate într-o pagină RSS

en: per page
ro: per pagină

en: How many topics and replies to show per page
ro: Câte subiecte și răspunsuri să fie afișate pe pagină

en: Embed media (YouTube, Twitter, Flickr, etc...) directly into topics and replies
ro: Media înglobată (YouTube, Twitter, Flickr, etc...) direct în subiecte și răspunsuri

en: No template packages available.
ro: Nu sunt disponibile pachete de șabloane.

en: will serve all bbPress templates
ro: va servi tuturor șabloanelor bbPress

en: How your forum content is displayed within your existing theme.
ro: Cum este afișat conținutul forumului tău în cadrul temei existente.

en: Add toolbar & buttons to textareas to help with HTML formatting
ro: Adaugă bară de unelte și butoane câmpurilor de text pentru a ajuta la formatarea HTML

en: Allow topic and reply revision logging
ro: Permite jurnalizarea reviziilor pentru subiecte și răspunsuri

en: Enable threaded (nested) replies %s levels deep
ro: Validează înșiruirea (imbricarea) răspunsurilor pe o adâncime de %s niveluri

en: Allow forum wide search
ro: Permite o căutare pe tot forumul

en: Allow topics to have tags
ro: Permite subiectelor să aibă etichete

en: Allow users to subscribe to forums and topics
ro: Permite utilizatorilor să se aboneze la forum și subiect

en: Allow users to mark topics as favorites
ro: Permite utilizatorilor să marcheze subiectele ca favorite

en: Forum features that can be toggled on and off
ro: Facilități ale forumului care nu pot fi comutate pornit ori oprit

en: Automatically give registered visitors the %s forum role
ro: Dă automat vizitatorilor înregistrați ai forumului rolul %s

en: Allow guest users without accounts to create topics and replies
ro: Permite vizitatorilor, care nu au conturi, să creeze subiecte și răspunsuri

en: Setting time limits and other user posting capabilities
ro: Setarea limitelor de timp și a altor capabilități de publicare ale utilizatorului

en: Use Akismet
ro: Folosește Akismet

en: Favorite Topics
ro: Subiecte favorite

en: Replies Created
ro: Am creat răspunsurile

en: Topics Started
ro: Subiecte începute

en: User Base
ro: Bază utilizatori

en: Topic View
ro: Vedere subiect

en: Forum root should show
ro: Rădăcina forumului trebuie să arate

en: Forum Prefix
ro: Prefix forum

en: Forum Root
ro: Rădăcină forum

en: Current Package
ro: Pachet curent

en: Reply Threading
ro: Răspunsuri înșiruite

en: Auto-embed links
ro: Legături auto-înglobate

en: Post Formatting
ro: Formatare articol

en: Search
ro: Caută

en: Topic tags
ro: Etichete subiect

en: Subscriptions
ro: Abonamente

en: Favorites
ro: Favorite

en: Revisions
ro: Revizii

en: Forum User Slugs
ro: Descriptori pentru utilizator forum

en: Forum Root Slug
ro: Descriptor rădăcină forum

en: Topics and Replies Per RSS Page
ro: Subiecte și răspunsuri per pagină RSS

en: Topics and Replies Per Page
ro: Subiecte și răspunsuri per pagină

en: Forum Theme Packages
ro: Pachete de teme forum

en: Forum Features
ro: Facilități forum

en: Forum User Settings
ro: Setări utilizator forum

en: Reply saved.
ro: Răspuns salvat.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Reply restored to revision from %s
ro: Răspuns restaurat la revizia din %s

en: Reply updated.
ro: Am actualizat răspunsul.

en: In all forums
ro: În toate forumurile

en: Empty Spam
ro: Șterge spamul

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete this item permanently
ro: Șterge definitiv acest element

en: Trash
ro: Gunoi

en: Move this item to the Trash
ro: Mută acest element în La gunoi

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore this item from the Trash
ro: Restaurează acest element din La gunoi

en: Mark this reply as spam
ro: Marchează acest răspuns ca spam

en: Not Spam
ro: Nu este spam

en: Mark the reply as not spam
ro: Marchează răspunsul ca nefiid spam

en: View
ro: Vezi

en: View &#8220;%s&#8221;
ro: Vezi &#8222;%s&#8221;

en: (Mismatch)
ro: (Nepotrivire)

en: No forum
ro: Niciun forum

en: No topic
ro: Niciun subiect

en: Author
ro: Autor

en: Title
ro: Titlu

en: Reply "%1$s" successfully unmarked as spam.
ro: Răspunsul "%1$s" a fost demarcat ca spam cu succes.

en: There was a problem unmarking the reply "%1$s" as spam.
ro: A fost o problemă în demarcarea ca spam a răspunsului "%1$s".

en: Reply "%1$s" successfully marked as spam.
ro: Răspunsul "%1$s" a fost marcat cu succes ca spam.

en: There was a problem marking the reply "%1$s" as spam.
ro: A fost o problemă în marcarea răspunsului  "%1$s" ca spam.

en: You do not have permission to do that.
ro: Nu ai permisiunea să faci asta.

en: The reply was not found.
ro: Răspunsul nu a fost găsit.

en: Author Information
ro: Informații autor

en: <strong>Reply To</strong> determines the threading of the reply.
ro: <strong>Răspunde la</strong> determină înșiruirea unui răspuns.

en: <strong>Topic</strong> determines the parent topic that the reply belongs to.
ro: <strong>Subiect</strong>  determină subiectul părinte de care acel răspuns ține.

en: <strong>Forum</strong> dropdown determines the parent forum that the reply belongs to. Select the forum, or leave the default (Use Forum of Topic) to post the reply in forum of the topic.
ro: <strong>Forum</strong> e o listă desfășurată cu care determini părintele de care acel răspuns ține. Selectează forumul sau lasă implicit (Folosește forumul subiectului) pentru a publica răspunsul în forumul subiectului.

en: Select the attributes that your reply should have:
ro: Selectare atribute pe care răspunsul tău ar trebui să le aibă:

en: Reply Attributes
ro: Atribute răspuns

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your reply without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a reply thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ro: <strong>Imagine reprezentativă</strong> - Aceasta îți permite să asociezi o imagine cu răspunsul tău fără să o inserezi în el. Acest lucru este de obicei folositor doar atunci când tema o folosește ca miniatură pentru răspuns în prima pagină, ca antet personalizat, etc.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your reply in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a reply or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a reply to be published in the future or backdate a reply.
ro: <strong>Publică</strong> - Poți seta termenii publicării răspunsului tău în caseta de Publicare. Pentru Stare, Vizibilitate și Publicare (imediată), dă clic pe legătura Editare pentru a dezvălui mai multe opțiuni. Vizibilitatea include opțiuni de protejare cu parolă a răspunsului tău sau de al face să stea deasupra blogului tău indefinit (evidențiat). Publicarea (imediată) îți permite să setezi o dată și un timp în viitor sau trecut, astfel că poți planifica publicarea unui răspuns în viitor sau să-l antedatezi.

en: <strong>Reply Editor</strong> - Enter the text for your reply. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your reply text. You can insert media files by clicking the icons above the reply editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular reply editor.
ro: <strong>Editor răspuns</strong> - Introdu textul pentru răspunsul tău. Sunt două moduri de editare: Vizual și HTML. Alege modul prin clic pe filele corespunzătoare. Modul vizual îți oferă un editor WYSIWYG (what you see is what you get - ceea ce vezi e ceea ce obții). Dă clic pe ultimul icon din rând pentru a obține al doilea rând de controale. Modul HTML permite introducerea de cod HTML alături de textul pentru răspuns. Poți insera fișiere media dând clic pe iconul de deasupra editorului de răspuns și apoi să urmezi indicațiile. Poți intra în modul de scriere fără distragerea atenției prin iconul de ecran complet în modul vizual (penultimul din rândul de sus) sau prin butonul de ecran complet când ești în mod HTML (ultimul din rând). Odată ajuns în acest mod, poți reface ca vizibile butoanele trecând peste partea de sus. Ieșire ecran complet te aduce înapoi în editorul obișnuit de răspuns.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your reply. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ro: <strong>Titlu</strong> - Introdu un titlu pentru răspunsul tău. După ce introduci titlul, vei vedea o legătură permanentă dedesubt, pe care o poți edita.

en: Title and Reply Editor
ro: Editor titlu și răspuns

en: The title field and the big reply editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ro: Câmpul de titlu și zona mare de editare a răspunsului sunt pe poziții fixe, dar toate celelalte casete pot fi repoziționate folosind trage-și-plasează, ori pot fi minimizate sau expandate cu un clic pe bara de titlu a fiecăreia. Folosește fila Opțiuni ecran pentru a afișa mai multe casete (Rezumat, Trackback-uri trimise, Câmpuri personalizate, Discuție, Descriptor, Autor) sau alege aranjamentul ecranului pe 1- sau 2-coloane.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected replies at once. To remove a reply from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ro: Când folosești editarea în masă poți schimba metadatele (categorii, autor, etc.) pentru toate răspunsurile selectate odată. Pentru a înlătura un răspuns din grupare, dă doar un clic pe x-ul alăturat   numelui în zona de editare în masă care apare.

en: You can also edit, spam, or move multiple replies to the trash at once. Select the replies you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
ro: De asemenea, poți să editezi, să marchezi ca spam sau să arunci la gunoi mai multe răspunsuri deodată. Selectează răspunsurile, pune o bifă în dreptul lor, apoi alege acțiunea pe care vrei s-o întreprinzi în meniul Acțiuni în masă și dă clic pe Aplică.

en: <strong>Spam</strong> removes your reply from this list and places it in the spam queue, from which you can permanently delete it.
ro: <strong>Spam</strong> înlătură răspunsul din această listă și îl plasează în coada de spam, de unde îl poți șterge definitiv.

en: <strong>Trash</strong> removes your reply from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ro: <strong>Gunoi</strong> înlătură răspunsul tău din această listă și-l pune la gunoi, de unde poți să-l ștergi definitiv.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that reply. You can also reach that screen by clicking on the reply title.
ro: <strong>Editare</strong> te duce la ecranul de editare pentru acel răspuns. Poți de asemenea să ajungi la el dând clic pe titlul răspunsului.

en: Hovering over a row in the replies list will display action links that allow you to manage your reply. You can perform the following actions:
ro: Dacă treci peste un rând din lista cu răspunsuri, vor fi afișate legături de acțiune care îți permit să administrezi răspunsurile. Poți să execuți următoarele acțiuni:

en: You can view replies in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
ro: Poți să vezi răspunsurile într-o listă simplă cu titluri sau cu titluri și rezumate. Dă clic pe iconurile din dreaptă sus pentru a alege modul de vizualizare.

en: You can filter the list of replies by reply status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, Pending, Trashed, or Spam replies. The default view is to show all replies.
ro: Poți să filtrezi lista cu răspunsuri după starea răspunsului folosind legăturile din stânga sus pentru a arată toate răspunsurile, răspunsurile publicate, în ciornă, în așteptare, aruncate la gunoi sau spam. Vizualizarea implicită va arăta toate răspunsurile.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many replies to list per screen using the Screen Options tab.
ro: Poți să ascunzi sau să afișezi coloanele în funcție de nevoile tale și să alegi câte răspunsuri să arăți pe ecran folosind fila Opțiuni ecran.

en: This screen provides access to all of your replies. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ro: Acest ecran oferă acces la toate răspunsurile tale. Poți să personalizezi afișarea acestui ecran ca să se potrivească cu fluxul tău de lucru.

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Website
ro: Site web

en: Website:
ro: Site web:

en: Name
ro: Nume

en: Name:
ro: Nume:

en: Reply To
ro: Răspunde la

en: Reply To:
ro: Răspunde la:

en: Topic:
ro: Subiect:

en: Select whether to open or close the topic.
ro: Selectează dacă să deschizi sau să închizi subiectul.

en: Topic Type
ro: Tip de subiect

en: Forum Order
ro: Ordine forumuri

en: Order:
ro: Ordonează

en: &mdash; No parent &mdash;
ro: &mdash; Niciun părinte &mdash;

en: Forum Parent
ro: Forum părinte

en: Parent:
ro: Părinte:

en: Visibility:
ro: Vizibilitate:

en: Status:
ro: Stare:

en: Type:
ro: Tip:

en: You are using <span class="b">bbPress %s</span>.
ro: Folosești <span class="b">bbPress %s</span>.

en: Empty Topic Tag | Empty Topic Tags
ro[0]: Etichetă goală de subiect
ro[1]: Etichete goale de subiect
ro[2]: Etichete goale de subiect

en: Hidden Reply | Hidden Replies
ro[0]: Răspuns ascuns
ro[1]: Răspunsuri ascunse
ro[2]: Răspunsuri ascunse

en: Hidden Topic | Hidden Topics
ro[0]: Subiect ascuns
ro[1]: Subiecte ascunse
ro[2]: Subiecte ascunse

en: User | Users
ro[0]: Utilizator
ro[1]: Utilizatori
ro[2]: Utilizatori

en: Users &amp; Moderation
ro: Utilizatori &amp; Moderare

en: Topic Tag | Topic Tags
ro[0]: Etichetă subiect
ro[1]: Etichete subiect
ro[2]: Etichete subiect

en: Reply | Replies
ro[0]: Răspuns
ro[1]: Răspunsuri
ro[2]: Răspunsuri

en: Topic | Topics
ro[0]: Subiect
ro[1]: Subiecte
ro[2]: Subiecte

en: Discussion
ro: Discuție

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: Forum saved.
ro: Forum salvat.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Forum restored to revision from %s
ro: Am restaurat forumul la revizia din %s

en: Forum updated.
ro: Forum actualizat.

en: Custom field deleted.
ro: Am șters câmpul personalizat.

en: Custom field updated.
ro: Am actualizat câmpul personalizat.

en: No Topics
ro: Niciun subiect

en: Created
ro: Creat

en: Creator
ro: Autor

en: Replies
ro: Răspunsuri

en: Topics
ro: Subiecte

en: Publish Box
ro: Caseta Publică

en: <strong>Order</strong> allows you to order your forums numerically.
ro: <strong>Ordonează</strong> îți permite să ordonezi forumurile pe numere.

en: <strong>Parent</strong> dropdown determines the parent forum. Select the forum or category from the dropdown, or leave the default "No parent" to create the forum at the root of your forums.
ro: Lista derulantă <strong>Părinte</strong> determină forumul părinte. Selectează forumul sau categoria din listă, sau lasă valoarea implicită (Fără părinte) pentru a crea un forumul din rădăcina forumurilor tale.

en: <strong>Visibility</strong> lets you pick the scope of each forum and what users are allowed to access it.
ro: <strong>Vizibilitate</strong> îți permite să alegi domeniul fiecărui forum și utilizatori care au voie să îl acceseze.

en: <strong>Status</strong> allows you to close a forum to new topics and forums.
ro: <strong>Stare</strong> îți permite să închizi un forum pentru subiecte sau forumuri noi.

en: <strong>Type</strong> indicates if the forum is a category or forum. Categories generally contain other forums.
ro: <strong>Tip</strong> indică dacă forumul este o categorie sau un forum. Categoriile la modul general pot conține alte forumuri.

en: Select the attributes that your forum should have:
ro: Selectare atribute pe care forumul tău ar trebui să le aibă:

en: Forum Attributes
ro: Atribute forum

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your forum without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a forum thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ro: <strong>Imagine reprezentativă</strong> - Aceasta îți permite să asociezi o imagine cu forumul tău fără să o inserezi în el. Acest lucru este de obicei folositor doar atunci când tema o folosește ca miniatură pentru forum în prima pagină, ca antet personalizat, etc.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your forum in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a forum or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a forum to be published in the future or backdate a forum.
ro: <strong>Publică</strong> - în caseta Publică, poți să stabilești termenii pentru publicarea forumului tău. Pentru stare, vizibilitate și publică (imediat), dă clic pe legătura Editează pentru a vedea mai multe opțiuni. Vizibilitate include opțiuni pentru protejarea forumului cu o parolă sau pentru a-l afișa în partea de sus pentru o perioadă nelimitată (este evidențiat). Publică (imediat) îți permite să setezi o dată și o oră, viitoare sau anterioare, deci poți să programezi un forum ca să fie publicat în viitor sau să antedatezi un forum existent.

en: <strong>Forum Editor</strong> - Enter the text for your forum. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your forum text. You can insert media files by clicking the icons above the forum editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular forum editor.
ro: <strong>Editor forum</strong> - Introdu textul pentru forumul tău. Sunt două moduri de editare: Vizual și HTML. Alege modul prin clic pe filele corespunzătoare. Modul vizual îți oferă un editor WYSIWYG (what you see is what you get - ceea ce vezi e ceea ce obții). Dă clic pe ultimul icon din rând pentru a obține al doilea rând de controale. Modul HTML permite introducerea de cod HTML alături de textul pentru forum. Poți insera fișiere media dând clic pe iconul de deasupra editorului de forum și apoi să urmezi indicațiile. Poți intra în modul de scriere fără distragerea atenției prin iconul de ecran complet în modul vizual (penultimul din rândul de sus) sau prin butonul de ecran complet când ești în mod HTML (ultimul din rând). Odată ajuns în acest mod, poți reface ca vizibile butoanele trecând peste partea de sus. Ieșire ecran complet te aduce înapoi în editorul obișnuit de forum.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your forum. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ro: <strong>Titlu</strong> - Introdu un titlu pentru forumul tău. După ce introduci titlul, vei vedea o legătură permanentă dedesubt, pe care o poți edita.

en: Title and Forum Editor
ro: Editor titlu și forum

en: Customizing This Display
ro: Personalizarea acestui ecran

en: The title field and the big forum editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ro: Câmpul de titlu și zona mare de editare a forumului sunt pe poziții fixe, dar toate celelalte casete pot fi repoziționate folosind trage-și-plasează, ori pot fi minimizate sau expandate cu un clic pe bara de titlu a fiecăreia. Folosește fila Opțiuni ecran pentru a afișa mai multe casete (Rezumat, Trackback-uri trimise, Câmpuri personalizate, Discuție, Descriptor, Autor) sau alege aranjamentul ecranului pe 1- sau 2-coloane.

en: <a href="https://bbpress.org/forums/" target="_blank">bbPress Support Forums</a>
ro: <a href="https://bbpress.org/forums/" target="_blank">Forumuri de suport bbPress</a>

en: <a href="https://codex.bbpress.org" target="_blank">bbPress Documentation</a>
ro: <a href="https://codex.bbpress.org" target="_blank">Documentația bbPress</a>

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected forums at once. To remove a forum from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ro: Când folosești editarea în masă, poți schimba deodată metadatele (categorii, autor, etc) pentru toate forumurile selectate. Pentru a elimina un forum din grupare, trebuie doar să-l debifeazi.

en: You can also edit or move multiple forums to the trash at once. Select the forums you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
ro: De asemenea, poți să editezi sau să arunci la gunoi mai multe forumuri deodată. Selectează forumurile, pune o bifă în dreptul lor, apoi alege acțiunea pe care vrei s-o întreprinzi în meniul Acțiuni în masă și dă clic pe Aplică.

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: <strong>View</strong> will either show you what your draft forum will look like if you publish it, or take you to your live site to view it. Which link depends on your forum&#8217;s status.
ro: <strong>Vezi</strong> fie îți va arăta ciorna forumului înainte de a-l publica, fie te va duce pe site-ul tău live ca să vezi forumul. Legătura disponibilă depinde de starea forumului.

en: <strong>Trash</strong> removes your forum from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ro: <strong>Gunoi</strong> înlătură forumul tău din această listă și-l pune la gunoi, de unde poți să-l ștergi definitiv.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that forum. You can also reach that screen by clicking on the forum title.
ro: <strong>Editare</strong> te duce la ecranul de editare pentru acel forum. Poți de asemenea să ajungi la el dând clic pe titlul forumului.

en: Hovering over a row in the forums list will display action links that allow you to manage your forum. You can perform the following actions:
ro: Dacă treci peste un rând din lista cu forumuri, vor fi afișate legături de acțiune care îți permit să administrezi forumurile. Poți să execuți următoarele acțiuni:

en: Available Actions
ro: Acțiuni disponibile

en: You can refine the list to show only forums from a specific month by using the dropdown menus above the forums list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the forum creator in the forums list.
ro: Poți să filtrezi lista pentru a arăta numai forumuri dintr-o anumită lună folosind meniurile derulante de deasupra listei cu forumuri. După ce ai selectat, dă clic pe butonul Filtrează. Poți să filtrezi lista dând clic și pe creatorul forumului în lista cu forumuri.

en: You can filter the list of forums by forum status using the text links in the upper left to show All, Published, or Trashed forums. The default view is to show all forums.
ro: Poți să filtrezi lista cu forumuri după starea forumului folosind legăturile din stânga sus pentru a arată toate forumurile, forumurile publicate sau aruncate la gunoi. Vizualizarea implicită va arăta toate forumurile.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many forums to list per screen using the Screen Options tab.
ro: Poți să ascunzi sau să afișezi coloanele în funcție de nevoile tale și să alegi câte forumuri să arăți pe ecran folosind fila Opțiuni ecran.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
ro: Poți să personalizezi afișarea conținutului pe acest ecran în mai multe moduri:

en: Screen Content
ro: Conținut ecran

en: This screen displays the individual forums on your site. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ro: Acest ecran afișează forumurile individuale de pe site-ul tău. Poți să personalizezi afișarea acestui ecran ca să se potrivească cu fluxul tău de lucru.

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: No forum parents to import
ro: Nu există niciun părinte de forum de importat

en: No passwords to clear
ro: Nu există nicio parolă de șters

en: Deleting previously converted data (%1$s through %2$s)
ro: Șterg datele convertite anterior (%1$s până la %2$s)

en: Start Over
ro: Începe din nou

en: Convert Users
ro: Conversie utilizatori

en: Delay Time
ro: Timp de întârziere

en: Rows Limit
ro: Limită rânduri

en: Options
ro: Opțiuni

en: Table Prefix
ro: Prefix tabel

en: Database Password
ro: Parolă bază de date

en: Database User
ro: Utilizator bază de date

en: Database Name
ro: Nume bază de date

en: Database Port
ro: Port bază de date

en: Database Server
ro: Server bază de date

en: Select Platform
ro: selectează platformă

en: Database Settings
ro: Setări bază de date

en: You can update all the forums on your network through this page. It works by calling the update script of each site automatically. Hit the link below to update.
ro: Din această pagină, poți să actualizezi toate forumurile din rețeaua ta. Funcționează dacă apelezi scriptul automat de actualizare pentru fiecare site. Dă clic pe legătura de mai jos pentru a actualiza.

en: Next Forums
ro: Forumurile următoare

en: If your browser doesn&#8217;t start loading the next page automatically, click this link:
ro: Dacă navigatorul tău nu începe să încarce automat pagina următoare, dă clic pe această legătură:

en: Warning! Problem updating %1$s. Your server may not be able to connect to sites running on it. Error message: %2$s
ro: Avertizare! Problemă la actualizarea %1$s. Probabil serverul pe care îl folosești nu se poate conecta la site-urile care rulează pe el. Mesaj de eroare: %2$s

en: You can update your forum through this page. Hit the link below to update.
ro: Poți actualiza forumul tău din această pagină. Dă clic pe legătura de mai jos pentru actualizare.

en: Go Back
ro: Mergi înapoi

en: All done!
ro: Gata!

en: Update Forum
ro: Actualizează forum

en: Contributing Developers
ro: Dezvoltatori contributori

en: Feature Developer
ro: Dezvoltator funcționalități

en: Lead Developer
ro: Dezvoltator șef

en: Founding Developer
ro: Dezvoltator fondator

en: Project Leaders
ro: Conducători de proiecte

en: bbPress is created by a worldwide swarm of busy, busy bees.
ro: bbPress este creat de un roi global de albine foarte, foarte ocupate.

en: Go to Forum Settings
ro: Mergi la setările forumului

en: Roles and capabilities have been swept through, cleaned up, and simplified.
ro: Rolurile și capabilitățile au fost periate, curățate și simplificate.

en: User capabilities
ro: Capabilități utilizator

en: bbPress fully supports automatic translation updates.
ro: bbPress are suport complet pentru actualizările automate ale traducerilor.

en: Polyglot support
ro: Suport poliglot

en: Better handling of styles and scripts in the template stack.
ro: Tratare mai bună a stilurilor și scripturilor în stiva de șabloane.

en: Theme Compatibility
ro: Compatibilitate temă

en: We&#8217;re all abuzz about the hive of new importers, AEF, Drupal, FluxBB, Kunena Forums for Joomla, MyBB, Phorum, PHPFox, PHPWind, PunBB, SMF, Xenforo and XMB. Existing importers are now sweeter than honey with improved importing stickies, topic tags, forum categories and the sting is now gone if you need to remove imported users.
ro: Toți suntem copleșiți de roiul de noi importere din AEF, Drupal, FluxBB, Forumurile Kunena pentru Joomla, MyBB, Phorum, PHPFox, PHPWind, PunBB, SMF, Xenforo și XMB. Importerele existente sunt acum mai dulci ca mierea cu îmbunătățiri pentru importul subiectelor evidențiate, ale etichetelor de subiecte, categoriilor de forumuri iar ștergerea utilizatorilor importați nu mai lasă nicio înțepătură.

en: Converters
ro: Convertori

en: Your users can manage all of their subscriptions in one convenient location.
ro: Utilizatorii tăi pot să-și gestioneze propriile abonamente într-o locație comodă.

en: Manage Subscriptions
ro: Administrează abonamentele

en: Now your users can subscribe to new topics in specific forums.
ro: Acum utilizatorii tăi se pot abona la noile subiecte din forumurile specifice.

en: Subscribe to Forums
ro: Abonamente la forumuri

en: Forum Subscriptions
ro: Abonamente forum

en: Credits
ro: Recunoștințe

en: What&#8217;s New
ro: Ce este nou?

en: Welcome to bbPress %s
ro: Bine ai venit pe bbPress %s

[ctx: admin color scheme]
en: Evergreen
ro: Mereu-verde

[ctx: admin color scheme]
en: Mint
ro: Mentă

en: About
ro: Despre

en: Settings
ro: Setări

en: Update Forums
ro: Actualizează forumuri

en: Welcome to bbPress
ro: Bine ai venit pe bbPress

en: Forums
ro: Forumuri

en: Reset Forums
ro: Resetează forumuri

en: Import Forums
ro: Import forumuri

en: Repair Forums
ro: Repară forumuri

en: Topics with no replies
ro: Subiecte fără răspunsuri

en: Most popular topics
ro: Cele mai populare subiecte

[ctx: post]
en: Hidden <span class="count">(%s)</span> | Hidden <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Ascunse <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Ascunse <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Ascunse <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Hidden
ro: Ascuns

[ctx: post]
en: Orphan <span class="count">(%s)</span> | Orphans <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Orfane <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Orfane <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Orfane <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Orphan
ro: Orfan

[ctx: post]
en: Closed <span class="count">(%s)</span> | Closed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Închise <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Închise <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Închise <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Closed
ro: Închis

en: bbPress Replies
ro: Răspunsuri bbPress

en: bbPress Topics
ro: Subiecte bbPress

en: bbPress Forums
ro: Forumuri bbPress

en: Cheatin&#8217; huh?
ro: Trișezi, ei?
