Plugins - Duplicate Page - Development (trunk) - en to ja_JP translation catalogue (28 entries)

en: All Editors
ja_JP: すべてのエディター

en: Duplicate this as
ja_JP: 以下として複製:

en: Classic Editor
ja_JP: 旧エディター

en: Gutenberg Editor
ja_JP: Gutenberg エディター

en: Choose Editor
ja_JP: エディターを選択

en: Please select which editor you are using.<strong> Default: </strong> Classic Editor
ja_JP: 現在使用中のエディターを選択してください。<strong>標準:</strong> 旧エディター

en: Duplicate This as
ja_JP: 以下として複製

en: Pending
ja_JP: 保留中

en: Private
ja_JP: 非公開

en: Publish
ja_JP: 公開

en: Draft
ja_JP: 下書き

en: Settings
ja_JP: 設定

note: Description of the plugin
en: Duplicate Posts, Pages and Custom Posts using single click.
ja_JP: ワンクリックで投稿、ページ、カスタム投稿を複製。

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wordpress.org/plugins/duplicate-page/
ja_JP: https://ja.wordpress.org/plugins/duplicate-page/

en: Duplicate This
ja_JP: 複製

en: Donate
ja_JP: 寄付する

en: Duplicate Post Suffix
ja_JP: 投稿の接尾語を複製

en: Add a suffix for duplicate or clone post as Copy, Clone etc. It will show after title.
ja_JP: コピーとして投稿をクローンや複製するため接尾辞を追加してください。タイトルの後ろに表示されます。

en: Buy PRO
ja_JP: PRO 版を購入

en: Duplicate Page Settings
ja_JP: ページ複製設定

en: To All Posts List
ja_JP: すべての投稿一覧へ

en: To Duplicate Edit Screen
ja_JP: 複製編集画面へ

en: Duplicate Post Status
ja_JP: 投稿ステータスを複製

en: Redirect to after click on <strong>Duplicate This Link</strong>
ja_JP: <strong>このリンクを複製</strong>をクリックした後にリダイレクトする

en: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
        <p><strong>Settings saved.</strong></p><button class="notice-dismiss button-custom-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice</span></button></div>
ja_JP: <div class="updated settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>設定を保存しました。</strong></p><button class="notice-dismiss button-custom-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">この通知を取り消す。</span></button></div>

en: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
      <p><strong>Settings not saved.</strong></p><button class="notice-dismiss button-custom-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice</span></button></div>
ja_JP: <div class="error settings-error notice is-dismissible" id="setting-error-settings_updated"> 
    <p><strong>設定が保存されていません。</strong></p><button class="notice-dismiss button-custom-dismiss" type="button"><span class="screen-reader-text">この通知を取り消す。</span></button></div>

en: Please select any post status you want to assign for duplicate post.<strong> Default: </strong> Draft
ja_JP: 複製の投稿に割り当てる投稿ステータスを選択してください。<strong>デフォルト: </strong>下書き

en: Please select any post redirection, redirect you to selected after click on duplicate this link.<strong> Default: </strong>To All Posts List
ja_JP: このリンクを複製するをクリックした後、リダイレクト先の投稿を選択してください。 <strong>デフォルト: </strong>すべての投稿のリストへ
