Plugins - User Switching - Stable (latest release) - en to it translation catalogue (12 entries)

[ctx: verb]
en: Sponsor
it: Sponsorizza

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wordpress.org/plugins/user-switching/
it: https://it.wordpress.org/plugins/user-switching/

note: Author of the plugin
en: John Blackbourn & contributors
it: John Blackbourn e collaboratori

note: Description of the plugin
en: Instant switching between user accounts in WordPress
it: Consente il cambio istantaneo di utente in WordPress

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Switch Off
it: Disconnettiti temporaneamente

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched back to %1$s (%2$s).
it: Tornato a %1$s (%2$s).

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switch back to %1$s (%2$s)
it: Torna a %1$s (%2$s)

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched to %1$s (%2$s).
it: Cambiato a %1$s (%2$s).

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Could not switch off.
it: Non è stato possibile uscire dal cambio utente.

en: Could not switch users.
it: Non è stato possibile scambiare gli utenti.

en: Switch&nbsp;To
it: Cambia&nbsp;Utente

[ctx: User Switching title on user profile screen]
en: User Switching
it: Cambio utente
